Dnes je sobota 9.12.2023 - Svátek má Vratislav, zí­tra Julie.

Nashledanou v Lánech!

Třehusk na Kulinářském jarmarku v Lánech 16. září 2023. (Autor: Lucie SMOLÍKOVÁ, 16.9.2023)

Léto se kosmickou rychlostí přehouplo do podzimu a Třehusk už opět neví, kam dřív skočit.  O prázdninách (a následně pak i v září) jsme kromě krajanů v Chorvatsku (viz Zaplněný sál zpíval Švestkový knedlíky) a účastníků Jungmannových oslav v jeho rodných Hudlicích potěšili také obyvatele několik domovů pro seniory, resp. černošického Alzheimer Home. Setkání to byla ve všech případech milá, nechybělo společné zpívání, plnění mnoha přání a někdy i spontánní tanec. Jezdíme do těchto zařízení upřímně rádi, atmosféra tu panuje vždy báječná a vidět rozzářené oči bavících se »důchodců«, kteří si s námi notují od začátku do konce, je opravdu velký zážitek. Podobných vystoupení nás do konce roku čeká ještě několik a moc se na ně těšíme, ohne sranda. V kapele se pomalu zabydluje nový kytarista Mirek Mihalík, jinak specialista na country. Vše nasvědčuje tomu, že ho vyhrávání s Třehuskem baví, absolvoval s námi většinu letních »štací« - doufám, že mu nadšení pro staropražské a lidové písničky vydrží.
Kromě zmiňovaných produkcí v »důchoďácích« jsme druhou zářijovou sobotu v Berouně hudebně doprovodili křest knihy o místní Galerii Pěší zóna. Vzhledem k tématu akce jsme hráli výhradně písničky, v nichž se chodí (a že jich nemáme v repertoáru málo!), což se u slavnostně a pohodově naladěného publika v čele se starostkou Soňou Chalupovou setkalo s velmi kladnou odezvou. Hned den nato, v neděli 10. 9. 2023, jsme se do Berouna vrátili, tentokrát na vyhlášené Hrnčířské trhy. Na prosluněném náměstí jsme strávili tři hodiny a také tentokrát se početné auditorium bavilo - nadšené reakce a spousta prodaných cédeček to jen potvrzovaly.
Ve Zruči nad Sázavou jsme premiérově vystupovali předloni. Tehdy jsme v vyhrávali v nádherném zámeckém parku na historických slavnostech a zřejmě jsme nezklamali, protože si nás do tohoto malebného městečka třetí zářijovou sobotu roku 2023 pozvali opět. S několika stovkami diváků jsme vítali příjezd historického vlaku taženého parní mašinou z roku 1910, největší, která brázdila železniční tratě někdejšího Rakouska-Uherska. Zážitek to byl opravdu velký, užili jsme si to a nadšení posluchači s námi. Zdrželi bychom se rádi i po odjezdu soupravy, leč nebylo to možné - měli jsme dvě hodiny na přesun na druhý konec Středočeského kraje, do Lán. Tady se týž den konal tradiční Kulinářský jarmark, kterému děláme »stafáž« už několik let. Upřímně rádi, protože nás tu, kromě muzikantsky spřízněného publika, pokaždé čeká i lecjaká ta vybraná pochoutka. Nejinak tomu bylo letos, takže Třehusku vyhrazené čtyři hodiny utekly jako voda. Přestože den to byl pro nás více než náročný, vraceli jsme k domovu v dobré náladě - a s pozváním na Kulijarmark 2024. Konat se bude 14. září, tak budete-li mít chuť a čas, můžeme se v Lánech potkat...

 

22.9.2023   Miloslav FRÝDL   

 
 

PARTNEŘI A SPOLUPRACOVNÍCI

TOPlist