Dnes je sobota 28.11.2020 - Svátek má René, zí­tra Zina.

Třehusk opět začíná hrát. Konečně!

Třehusk v civilu při řevnickém setkání během epidemie koronaviru na konci dubna 2020. (Autor: Ondřej NOVÁČEK, 28.4.2020)

Nashledanou v lepších časech! loučil jsem se s vámi ve svém posledním příspěvku z 19. 3. 2020. Už je lépe? Zdá se, že ano. Sevření, do kterého nás uvrhla vláda v důsledku koronavirové pandemie, pozvolna polevuje. Školy už jsou otevřené, byť zatím jen částečně, stejně jako hranice republiky, kina hrají, divadla hrát mohou, úřady se vrátily k běžné provozní době, může se do obchodů, od začátku tohoto týdne i na zahrádky restaurací, sportovci obnovili tréninky. Společenské a kulturní akce se smějí konat – pokud se na nich nesejde více, než sto lidí; od konce května by snad tato hranice měla být zvýšena na pět set. Povinnost nosit roušky na veřejnosti sice ještě trvá, ale do přírody a na kolo už se může bez nich.
Obvykle se z těchto řádků dočítáte, co všechno Třehusk zvládnul v uplynulém období absolvovat, a co všechno ho v období nastávajícím čeká. Absolvovat jsme od 8. 3. 2020 nezvládli nic, v tomto ohledu není o čem psát. Kromě akcí, o nichž jsem referoval minule, byla odvolána naše vystoupení na zahajování sezony Muzea Výtopna ve Zdicích, na velikonočních veselicích, resp. trzích v Praze na Staroměstském i Václavském náměstí, v Úštěku i Mimoni, na recesistickém 1. máji v Novém Kostele, Hrnčířských trzích v Berouně, komplet celém poberounském folklorním festivalu Staročeské máje, na staropražském večer v Srbsku, Svatojánských slavnostech Navalis na pražské Kampě, na posezení se seniory ve Vilémovicích a v Postřižinském expresu tradičně vyjíždějícím poslední květnovou sobotu z Nymburka. Suma sumárum přišel Třehusk od 14. 3. do 30. 5. 2020 o dvacet šest domluvených akcí. A to samozřejmě není nikde psáno, že se pořadatelé odhodlají uspořádat i všechny potvrzené (a zatím nezrušené) akce červnové, resp. červencové. Jedinou společnou aktivitou kapely tak v tomto neveselém období bylo setkání jejích členů u zpěvačky a kytaristky Pavly Nováčkové na konci dubna. Dali jsme si pivo, kafe (někdo panáka), probrali, co je nového a co nás (snad) v nejbližších týdnech, resp. měsících čeká.
A co nás tedy čeká? Prvním pokoronavirovým vystoupením Třehusku by měla být soukromá oslava požehnaných narozenin populární »babičky roztleskávačky« Věry Hrubé 23. 5. 2020 v Řevnicích. O den později se mají konat Gastroslavnosti M. D. Rettigové v Litomyšli. Zrušené zatím nejsou, ale vzhledem k tomu, že se na této bohulibé akci každoročně setkává více než pět stovek ctitelů dobře propečené a servírované husy, obávám se, že ještě zrušeny budou. V červnu bychom měli hrát na obecních oslavách v Němčicích (u Českých Budějovic) i Němčovicích (u Plzně), na zahradní slavnosti v Hostomicích a na Suchých májích ve Všeradicích. Doufejme, že opravdu budeme. A že se tam třeba potkáme i s vámi…
Mějte se a – naviděnou!

P.S.: Kdyby se vám po nás už stýskalo, samozřejmě si můžete pořídit některé z našich CD – viz DESKY, KAZETY, DVD v sloupečku nalevo. Na případné deprese, chmury a splíny jsou hezky od podlahy zahrané staropražské písničky tou nejlepší »meducínou«…

 

15.5.2020   Miloslav FRÝDL   

 
 

PARTNEŘI A SPOLUPRACOVNÍCI

TOPlist