Hlavní obrázek

Dnes je sobota 22.6.2024 - Svátek má Pavla, zí­tra Zdeňka.

PROGRAM XXIV. POBEROUNSKÉHO FOLKLORNÍHO FESTIVALU

V PRŮVODU. Poslední květnovou neděli se na karlštejnském náměstí konaly Staročeské máje, na nichž jako každý rok vystupovaly děti z místní mateřské školy. (Autor: Zuzana STŘÍBRNÁ, 12.6.2014)


KARLŠTEJN, HRAD, U RADNICE 4. května 2024
12.00: SRAZ U NÁDRAŽÍ, řazení průvodu
12.30: PRŮVOD OBCÍ - SEDMIHORKA, krojovaná dechovka, Domažlice

HRAD
Po příchodu průvodu na hrad hraje SEDMIHORKA
14.00: PŘEDÁNÍ PRÁVA K POŘÁDÁNÍ MÁJŮ, ZAHÁJENÍ MÁJŮ
- MŠ Karlštejn
- MŠ a ZŠ Srbsko
- DVŮR SOFIE, Krupná
- KK Karlštejn + Srbsko
- FS PRAMÍNEK, Černošice
PRŮVOD Z HRADU K RADNICI – SEDMIHORKA, krojovaná dechovka, Domažlice

U RADNICE
16.45 - 17.25: HORBAND, Hořovice
17.35 - 17.55: PRAŠTĚNKA, dudácká muzika, Praha
18.05 - 18.35: TŘEHUSK, staropražská kapela, Poberouní
18.40: KK KARLŠTEJN
18.45: SDH KARLŠTEJN, malí hasiči
19.00: KÁCENÍ MÁJE, hraje Třehusk

+++

SVINAŘE, SPORTOVNÍ AREÁL 4. května 2024
14.00 ZAHÁJENÍ
14.15 POLOŽENÍ VĚNCE U POMNÍKU
14.30 PĚVECKÝ SBOR PETRY MATOUŠKOVÉ, Svinaře
14.45 MŠ SVINAŘE
15.00 PROMĚNY, Řevnice
15.30 ELČOVICKÁ DUDÁCKÁ MUZIKA, Strakonice
17.00 KÁCENÍ MÁJE
18.00 SKUPINA DANIELS

+++

BEROUN, NÁMĚSTÍ J. BARRANDA, 11. května 2024
9.00-9.50: TŘEHUSK, staropražská kapela, Poberouní
10.00-10.35: MATENÍK + CM, Praha
10.45 - 11.30: DOMAŽLICKÁ DUDÁCKÁ MUZIKA, Domažlice
11.40-11.50: TANEČNÍ ODDĚLENÍ ZUŠ V. TALICHA
12.00-12.15: MAŽORETKY BEROUNSKÉ HVĚZDIČKY
12.25-12.35: MŠ POD HOMOLKOU, Beroun
12.40-12.50: MŠ VRCHLICKÉHO, Beroun
12.55-13.10: MŠ DRAŠAROVA, Beroun
13.15-13.25: ZŠ ZÁVODÍ, Beroun
13.30: KOLÁČOVÝ VSTUP (představení poroty, vyhodnocení donesených koláčů, soutěž v pojídání..)
14.00-14.50: HULZSTOUSSBOUM, Waldturn (Německo)
15.00-15.20: FS KLÍČEK, Řevnice
15.30-16.00: Dětská lidová muzika NOTIČKY, Řevnice
16.10-16.30: TS MIRABEL, Praha
16.40-17.00: PárTet, Zvánovice

+++

MNÍŠEK POD BRDY, PŘEDZÁMČÍ, 11. května 2024
8.00 - Zahájení trhů Najíme se
10.00 - Zahájení festivalu, vystoupení dětí z MŠ Nová a MŠ 9. května, Mníšek p/B
10.25 - 11.05 CM Štěpána Hanuše
11.15 - 11.50: TŘEHUSK, staropražská kapela, Poberouní
12.00 - 12.25: FS MATENÍK + CM, Praha
12.35 - 13.15: DOMAŽLICKÁ DUDÁCKÁ MUZIKA, Domažlice
13.25 - 14.00: CM Štěpána Hanuše

+++

HLÁSNÁ TŘEBAŇ - sokolovna, náves, 11. května 2024
15.00 - SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ, ceremoniál žádání o právo (děti, mladá chasa, starosta…)
15.05-15.15: MŠ Hlásná Třebaň
15.20-15.30: HLÁSEK, Hlásná Třebaň
15.35-15.55: SOKOL, Hlásná Třebaň
16.00-16.10: Art Club Ferdinand, Hlásná Třebaň
16.15-17.15: HULZSTOUSSBOUM, Waldthurn, Německo
17.25-17.50: NOTIČKY, Řevnice
17.55-18.10 ČESKÁ  BESEDA, Hlásnotřebaňská chasa
18.15 – Průvod na náves, hraje Třehusk
18.30 – DRAŽBA A KÁCENÍ MÁJE
18.45 – Průvod k sokolovně, hraje Třehusk
19.00 TŘEHUSK, Poberouní
19.30 Retro disco, hraje Dr. Buben

+++

VIŽINA, hřiště, 11. května 2024
13.30 – PRŮVOD OBCÍ
15.50 - Příchod starostky v kroji – PŘEDÁNÍ PRÁVA K POŘÁDÁNÍ MÁJŮ
16.00-16.15 Vystoupení dětí z Vižiny
16.20-16.50 Taneční soubor BETTY, Praha
16.55-17.20 Folklorní soubor KLÍČEK, Řevnice
17.30- MORAVSKÁ BESEDA, Vižinská chasa
18.00 - DRAŽENÍ A KÁCENÍ MÁJE
Sousedské posezení s kapelou UVIDÍME

+++

ČERNOŠICE-MOKROPSY, Masopustní náměstí, 12. května 2024

14.00: ZAHÁJENÍ STYLOVÉHO JARMARKU
14.00-14.35: TŘEHUSK, Poberouní
14.50: PRŮVOD KROJOVANÝCH ÚČASTNÍKŮ od mokropeské kapličky, hraje TŘEHUSK
15.00: SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ
15.05-15.20: ČERNOŠICKÉ DĚTI
15.25-16.00: BARVÍNEK, Brno
16.05-16.35: BYSTŘINA, Zliv
16.40-17.05: BORŮVKY, Rakovník
17.10-17.30: BYSTŘINA, Zliv
17.35-17.55: PRAMÍNEK, ZUŠ Černošice
18.00: DRAŽBA A KÁCENÍ MÁJE – hraje Pramínek

+++

VŠERADICE, u hospody, 18. května 2024
12.30 – 13.00 TŘEHUSK, staropražská kapela, Poberouní
13.05 – PRŮVOD OD KOSTELA s dechovkou - SKALANKA, Švihov
13.10 – PŘEDÁNÍ PRÁVA K POŘÁDÁNÍ MÁJŮ, ZAHÁJENÍ MÁJŮ
13.15 – DĚTSKÉ TANEČKY, MŠ Všeradice
13.30 – ČESKÁ BESEDA, Mladá chasa Všeradice
14.00 – PRŮVOD VSÍ - SKALANKA, Švihov
14.15 - 14.40 KAMÝČEK, Kamýk nad Vltavou
14.50 - 15.15 BONBON, Beroun
15.25 - 15.55 VONIČKA, Praha
16.05 - 16.30 ROBKY, ROBEČKY, Hrubá Vrbka
16.40 - 17.05 ŠARVANCI, Praha
17.15 - 18.15 DOMAŽLICKÁ DUDÁCKÁ MUZIKA,Domažlice
18.30 – ČESKÁ BESEDA, Mladá chasa Všeradice
19.00 – DRAŽENÍ A KÁCENÍ MÁJE
          – TANEČNÍ ZÁBAVA - SKALANKA, Švihov

+++

VINAŘICE, náves, 18. května 2024
13.15 - 16.45 PRŮVOD OBCÍ, hraje TŘEHUSK
17.00 – TŘEHUSK, Poberouní
17.25 – Ceremoniál žádání o právo
17.30 – 17.55 ROBKY, ROBEČKY, Hrubá Vrbka
18.00 – 18.25 ŠARVANCI + Cimbálová muzika
18.30 – DRAŽBA A KÁCENÍ MÁJKY
18.50 – 19.50 DOMAŽLICKÁ DUDÁCKÁ MUZIKA, Domažlice

+++

ZADNÍ TŘEBAŇ, náves, 25. května 2024
13.00 – ZAHÁJENÍ STYLOVÉHO JARMARKU
13.30-13.50 POBOŽNOST U KAPLIČKY
13.30 – Řazení průvodu u hasičské zbrojnice
13.45 – PRŮVOD KROJOVANÝCH ÚČASTNÍKŮ, hraje TŘEHUSK
14.00 – CEREMONIÁL ŽÁDÁNÍ O PRÁVO
14.05-14.15 MŠ Zadní Třebaň
14.20 - 14.35 TŘEBASBOR
14.40-15.00 PROMĚNY, Řevnice  
15.05-16.05 TŘEHUSK, Poberouní
16.10-16.40 TS MIRABELL, Praha
16.50-17.20 NOTIČKY, Řevnice
17.30-17.50 ZUŠ Řevnice
18.00 - ČESKÁ  BESEDA
18.30 - KÁCENÍ MÁJKY
DVB, Osov

 

23.4.2024   Miloslav FRÝDL