Hlavní obrázek

Dnes je sobota 22.6.2024 - Svátek má Pavla, zí­tra Zdeňka.

Programy staročeských májů

Vystoupení slovenských Šarvanců patřilo v roce 2017 k vrcholům Staročeských májů v Karlštejně. (Autor: Miloslav FRÝDL, 22.6.2017)

KARLŠTEJN, HRAD, NÁMĚSTÍ 6. května 2023

* HRAD

 14.00: PŘEDÁNÍ PRÁVA K POŘÁDÁNÍ MÁJŮ, ZAHÁJENÍ MÁJŮ

 - MŠ Karlštejn

 - KK Karlštejn

 - DVŮR SOFIE

 PRŮVOD Z HRADU NA NÁMĚSTÍ – SEDMIHORKA, krojovaná dechovka, Domažlice

 

* NÁMĚSTÍ

15.00-15.55 SEDMIHORKA, krojovaná dechovka, Domažlice

16.05-16.30 DVŮR SOFIE

16.35-17.00 FS VONIČKA, Čestlice

17.05-17.15 MŠ Karlštejn

17.20-17.25 KK Karlštejn

17.30-18.00 DRAŽBA A KÁCENÍ MÁJE, ZÁVĚR – TŘEHUSK, staropražská kapela

 

Kontakt na organizátory: Marie WEBEROVÁ, Městys Karlštejn – 732 652 823

 


 

SVINAŘE, U HOSPODY 6. května 2023

 

14.00 ZAHÁJENÍ

14.15 POLOŽENÍ VĚNCE U POMNÍKU

14.30 PĚVECKÝ SBOR PETRY MATOUŠKOVÉ, Svinaře

15.00 FS VONIČKA, Čestlice

15.30 PROMĚNY, taneční skupina, Řevnice

17.00 KÁCENÍ MÁJE

18.15 TŘEHUSK, staropražská kapela

20.00 DJ

 

Kontakt na organizátory: Alena BUŇÁTOVÁ, 604 79 70 25

 


 

BEROUN, NÁMĚSTÍ J. BARRANDA, 13. května 2023

 

9.00-10.00: TŘEHUSK, staropražská kapela

10.10-10.35: FS BORŮVKY, Rakovník

10.45-11.15: FS ROKYTÍ, Rokycany

11.25-11.40: TANEČNÍ ODDĚLENÍ ZUŠ V. TALICHA

11.50-12.40: CIMBÁLOVÁ MUZIKA Michala Horsáka, Praha

12.50: MAŽORETKY BEROUNSKÉ HVĚZDIČKY

13.00: SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ FESTIVALU

13.05-13.15: MŠ POD HOMOLKOU, Beroun

13.20-13.30: MŠ VRCHLICKÉHO, Beroun

13.35-13.45: MŠ DRAŠAROVA, Beroun

13.50-14.00: ZŠ ZÁVODÍ, Beroun

14.00 - 14.15: KOLÁČOVÝ VSTUP (vyhodnocení donesených koláčů, soutěž v pojídání..)

14.20-14.50: DIE Z’S, Weiding (Německo)

15.00-15.30: FS KAMÝČEK, Kamýk nad Vltavou

15.40-16.10: Dětská lidová muzika NOTIČKY, Řevnice

16.20-16.50: DIE Z’S, Weiding (Německo)

17.00-18.00: LEŚNE ECHO, Brzeg (Polsko)

 

Kontakt na organizátory: Alena ŠUSTROVÁ, MKC Beroun – 737 300 700

 


 

VINAŘICE, náves, 13. května 2023

 

13.00-16.30 PRŮVOD OBCÍ, hraje TŘEHUSK

17.00 TŘEHUSK, staropražská kapela

17.25 Ceremoniál žádání o právo (děti, hasiči + starosta)

17.30-17.50: SDH Vižina + předání hasičských ocenění

18.00 -18.25: DIE Z’S, Weiding (Německo)

18.30 ČESKÁ BESEDA, Všeradická chasa

18.50 DRAŽBA A KÁCENÍ MÁJKY

19.00-21.00 Kapela DVB, Osov/Vižina

 

Kontakt na organizátory: Radek FLOREK - 725 792 478

 

 


 

HLÁSNÁ TŘEBAŇ - sokolovna, náves, 13. května 2023

 

16.00 - SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ, ceremoniál žádání o právo (děti, mladá chasa, starosta…)

16.05-16.15: MŠ Hlásná Třebaň

16.20-16.30: HLÁSEK, Hlásná Třebaň

16.35-16.40: SOKOL, Hlásná Třebaň

16.45-17.05: PROMĚNY, taneční skupina, Řevnice

17.10-17.30: FS KAMÝČEK, Kamýk nad Vltavou

17.40-18.00: NOTIČKY, dětská lidová muzika, Řevnice

18.05 -18.25 MORAVSKÁ BESEDA (Hlásnotřebaňská chasa)

18.30 Průvod na naves, hraje Třehusk

18.45 DRAŽBA A KÁCENÍ MÁJE

19.00 Průvod k sokolovně, hraje Třehusk

19.10-19.30: TŘEHUSK, staropražská kapela

20.00 Zahradní taneční zábava, hraje skupina RIVIERA

 

Kontakt na organizátory: Jana ŠVÁCHOVÁ - 725 427 042

 


 

ČERNOŠICE-MOKROPSY, Masopustní nám., 14. května 2023

 

14.00 ZAHÁJENÍ STYLOVÉHO JARMARKU

14.00-14.35: TŘEHUSK, staropražská kapela

14.50 PRŮVOD KROJOVANÝCH ÚČASTNÍKŮ od mokropeské kapličky, hraje TŘEHUSK

15.00 SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ

15.05-15.20: ČERNOŠICKÉ DĚTI (P. Blaženín, M. Voldřichová)

15.25-15.50: FS LUČINKA + PRAŠTĚNKA, dudácká muzika, Praha

15.55-16.15: FS SLOVÁCKÝ KRÚŽEK, Brno

16.20-16.40: FS AKSAMIT, Bělorusko

16.45-17.05: PRAŠTĚNKA, dudýcká muzika, Praha

17.10-17.30: FS SLOVÁCKÝ KRÚŽEK, Brno

17.35-17.55: FS PRAMÍNEK, ZUŠ Černošice

18.00: DRAŽBA A KÁCENÍ MÁJE, hraje Pramínek

 

Kontakt na organizátory: Pavel BLAŽENÍN, MěÚ Černošice – 602 200 817

 


 

ZADNÍ TŘEBAŇ, náves, 20. května 2023

 

13.00 ZAHÁJENÍ STYLOVÉHO JARMARKU

13.30-13.50: POBOŽNOST U KAPLIČKY

13.30 Řazení průvodu u hasičské zbrojnice

13.45 PRŮVOD KROJOVANÝCH ÚČASTNÍKŮ, hraje dechová hudba SEDMIHORKA

  - po příchodu 1 píseň TŘEBASBOR

14.00 CEREMONIÁL ŽÁDÁNÍ O PRÁVO

14.05-14.20: TŘEBASBOR, pěvecký sbor, Zadní Třebaň

14.30-15.30: SEDMIHORKA, chodská dechovka, Domažlice

15.40-16.05: FS LUČINKA + PRAŠTĚNKA, dudácká muzika, Praha

16.15-16.35: TS BETTY, Praha

16.45-17.10: PRAŠTĚNKA, dudácká muzika, Praha

17.20-17.45: FS MATENÍK, Praha

17.55-18.15: PROMĚNY, taneční skupina, Řevnice

18.20-18.55: TŘEHUSK, staropražská kapela

19.00 VYSTOUPENÍ DĚTÍ ZE ZŠ A MŠ, MORAVSKÁ BESEDA

19.30 KÁCENÍ MÁJKY, hraje Třehusk

20.00 Kapela UVIDÍME, Osov

 

Kontakt na organizátory: Petra FRÝDLOVÁ, OÚ Zadní Třebaň – 722 069 600

 


 

VŠERADICE, u hospody, 20. května 2023

 

13.00-13.30: TŘEHUSK, staropražská kapela

13.30 PRŮVOD OD KOSTELA s dechovkou - SKALANKA, Švihov

13.35 PŘEDÁNÍ PRÁVA K POŘÁDÁNÍ MÁJŮ, ZAHÁJENÍ MÁJŮ

13.40 DĚTSKÉ TANEČKY, MŠ Všeradice

13.50 ČESKÁ BESEDA, Mladá chasa Všeradice + Všeradické ženy

14.10 PRŮVOD VSÍ - hraje SKALANKA, Švihov

14.15-15.00: TŘEHUSK, Poberouní

15.10-15.40: FS VRBINA, Praha

15.50-16.15: FS MATENÍK, Praha

16.25-16.55: ELČOVICKÁ DUDÁCKÁ MUZIKA, Strakonice

17.05-17.35: FS VRBINA, Praha

17.45-18.10: TS BETTY, Praha

18.20-18.50: ELČOVICKÁ DUDÁCKÁ MUZIKA, Strakonice

19.00 ČESKÁ BESEDA, Mladá chasa Všeradice + Všeradické ženy

19.30 DRAŽENÍ A KÁCENÍ MÁJE

20.00 TANEČNÍ ZÁBAVA - hraje SKALANKA, Švihov

 

Kontakt na organizátory: Mirka SUCHÁ, OÚ Všeradice – 737 239 860

 


 

VIŽINA, hřiště, 27. května 2023

 

13.30-16.00: PRŮVOD OBCÍ, hraje TŘEHUSK

16.00-16.45: TŘEHUSK, staropražská kapela

16.50 Příjezd starostky v kroji – PŘEDÁNÍ PRÁVA K POŘÁDÁNÍ MÁJŮ

17.00-17.15: Vystoupení dětí z Vižiny

17.20-17.45: FS MIKEŠ, Říčany

17.55-18.20: MODŘENEC, dětská lidová muzika, Praha

18.30-18.55: FS VONIČKA, Čestlice

19.00 MORAVSKÁ BESEDA, Obyvatelé Vižiny

19.20 DRAŽENÍ A KÁCENÍ MÁJE

 Sousedské posezení s kapelou UVIDÍME

 

Kontakt na organizátory: Zuzana HŮLOVÁ, OÚ Vižina – 725 021 362

 

 

21.4.2023   Miloslav FRÝDL