Hlavní obrázek

Dnes je čtvrtek 21.2.2019 - Svátek má Lenka, zí­tra Petr.

Dětská lidová muzika oslaví dvacáté narozeniny

V TUCHLOVICÍCH. Dětská lidová muzika Notičky na Středočeském folklorním festivalu, který se konal letos v květnu. (Autor: Miloslav FRÝDL, 17.6.2018)

Dvacet let od svého založení si letos připomíná dětská lidová muzika Notičky z Řevnic. Oslavy vyvrcholí 16. června koncertem 20 let radosti s Notičkami. Od 16 hodin se v řevnickém Lesním divadle představí všechny generace souboru „Soubor do dnešního dne vedlo pět primášek a navštěvovalo jej na 250 dětí. Vydali jsme 6 cédéček, náš notový archiv čítá přesně 333 písní, z toho 113 koled. Dnes už do souboru chodí děti zakládající generace,” bilancuje vedoucí muziky Lenka Kolářová.

Notičky budou slavit své kulatiny samozřejmě muzikou. Na pódiu v Lesním divadle si po letech zamuzicíruje a zavzpomíná všech pět generací se svými primáškami. Nebudou samozřejmě chybět největší hity, které hrají Notičky po celých dvacet let. Jedním z vrcholů koncertu bude křest v pořadí sedmého CD, tentokráte se zhudebněnými básněmi Jaroslava Seiferta. Hudebních úprav čtrnácti básní se ujal Josef Fiala, který s Notičkami spolupracuje od založení souboru. Kmotrou ojedinělého nosiče bude vnučka slavného básníka Klára Seifertová.

„Těšíme se na setkání se všemi Notičkami, jejich rodinami i se všemi, kteří nás po celou dobu podporují a fandí nám. Všechny srdečně zveme,” vzkazuje Lenka Kolářová.

Narozeninová slavnost bude lemována třemi představeními slavného muzikálu Divotvorný hrnec v podání Notiček, jejich rodičů a přátel. Představení se konají 14. a 15 června od 19 hodin a 17. června od 17 hodin.

 

17.6.2018   Pavla PETROVÁ, Jan FLEMR    Vyšlo v NN 12/2018