Hlavní obrázek

Dnes je pondělí 25.3.2019 - Svátek má Marián, zí­tra Emanuel.

Probrali vlky, teď je v plánu čeština

FREKVENTANTY LETOVSKÉ AKADEMIE V DUBNU ČEKÁ TAKÉ »BONUSOVÝ« VÝLET ZA SOVAMI

Lety - Tři desítky zájemců přilákal ve čtvrtek 15. 3. do obecního sálu U Kafků další díl Letovské akademie. Téma: Návrat divokých zvířat nejen do středních Čech. Kulturně vzdělávací besedy od září loňského roku pod souhrnným názvem Letovská akademie organizuje berounská spisovatelka a nakladatelka Marie Holečková.

„Vždy se konají tři přednášky vážící se k nějakému tématu,” říká.

„První tři se týkaly přírodních zajímavostí v okolí Berounky i na Brdech, další tři návratu vlků, losů či bobrů nejen do středních Čech. Spolupracovník televize a rozhlasu Jan Andreska umí úžasně vyprávět, promítal filmy o životě zvířat - dopadlo to nádherně,” pochvaluje si Holečková a dodává, že na besedách, jež se konají s finanční podporou obce, se účastníci zapojují do dění, debatují s přednášejícími.

„Spousta žen přinese zákusky, chlubí se navzájem, vyměňují si recepty a už se dohodly, že se budou scházet i jindy, mimo termíny akademie.” Do června jsou na programu ještě tři přednášky na téma Proměny češtiny aneb Vtipně s českým jazykem. První z nich s názvem Proč bychom si s husity nepopovídali (aneb Proč se čeština vyvíjí a jak se to děje) se bude konat 19. dubna od 17.30 opět v sále U Kafků. Na konci apríla navíc čeká zájemce »bonusový« večerní výlet do Srbska za sovami.

Letovská akademie je bezplatná a přístupná komukoliv. Zájemci se mohou hlásit na místním obecním úřadu.

 

28.3.2018   Barbora TESAŘOVÁ    Vyšlo v NN 6/2018