Hlavní obrázek

Dnes je neděle 16.12.2018 - Svátek má Albína, zí­tra Daniel.

Horymír otevře jezdeckou sezonu

BÁJNÝ VLADYKA. Horymír v sedle koně do Radotína dorazí 3. března. (Autor: ARCHIV, 5.3.2018)
BÁJNÝ REK SE CHYSTÁ NA DALŠÍ JÍZDU, TENTOKRÁT OPAČNÝM SMĚREM: Z NEUMĚTEL DO RADOTÍNA

Rok se s rokem sešel a mimořádná sláva je opět na spadnutí! V sobotu 3. 3. po osmé hodině ranní vyrazí vladyka Horymír ze »svých« Neumětel na návštěvu Radotína! Toho Radotína, kde si mohl při úprku před hněvem knížete Křesomysla z Vyšehradu on a jeho věrný kůň Šemík oddechnout...

Událost, kterou si koňští nadšenci - Jízda svobodných pánů z Lochovic, jezdci ze zmrzlického Hu- cul Clubu, radotínského TarpanClanu... - připomínají již pošesté tuto historku z notně zamlženého období českých dějin, se stala již tradicí a má řadu nadšených příznivců jak v Neumětelích, tak v Radotíně. Jezdeckou družinu budou moci při její jízdě pozdravit i obyvatelé Vižiny, Drahlovic, Hatí, Řevnic, Letů, Karlíka, Vonoklas, Solopisk a Černošic. Na náměstí Sv. Petra a Pavla v Radotíně dorazí ve čtyři hodiny odpoledne. Vjede přímo do masopustního veselí, které už od 11.00 nabídne skvělé pochutiny a nápoje včetně staročeské zabíjačky, rej i soutěže masek a jiné kratochvíle, včetně báječné muziky kapely Třehusk.

Státnický charakter návštěvy legendárního hrdiny bude umocněn přijetím představiteli Radotína, a slavnostními přípitky a slavnostní fanfárou, kterou bude oficiálně otevřena jezdecká sezóna 2018!

 

8.3.2018   Petr BINHACK    Vyšlo v NN 4/2018