Hlavní obrázek

Dnes je čtvrtek 21.2.2019 - Svátek má Lenka, zí­tra Petr.

Průvod maškar vedl lemur, kořalku nabízel dokonce i vlk

KOŘALKA OD VLKA. Občerstvení masopustnímu průvodu připravilo několik letovských domácností. Panáky nabízel i vlk. (Autor: Miloslav FRÝDL, 13.2.2018)

V Letech se masopust konal výjimečně v neděli 28. ledna. Sešli jsme se na návsi, kde nejdříve vystoupila místní mateřská škola. Taneční vystoupení prokládané básničkami sklidilo velký aplaus. Následovala krátká masopustní fraška v podání Martina Svozílka a Tomáše Wehleho.

Poté vyrazil početný průvod pod vedením lemura a za doprovodu kapely Třehusk, případně flašinetu manželů Všetečkových. Děkujeme všem, kteří se ho účastnili a hlavně všem, kteří pro nás připravovali občerstvení.

Petra Flasarová měla u obecního úřadu připravené skvělé bramborové placky, u Bolartů bylo pečené sladké i slané, u hasičů se hasila žízeň i chuť na dobrůtky. Brunclíkovi uctili maškary výbornou škvarkovou pomazánkou. V Abú Dabí na Karlštejnské se servírovala léty ověřená slovácká kyselice. Möseovi připravili výborný čaj pro děti i dospělé společně s jednohubkami. U Ostatků byly výborné nejen domácí minivěnečky, u pana Žemli nás pohostili obloženými chlebíčky. Mužíkovi k ohnivé vodě a papričkám servírovali masíčko, u Kričků si libovaly děti z bohatě prostřeného stolu plného sladkých lahůdek.

Poslední zastávkou byl kouzelný stoleček prostři se u Moravců. Po půl páté průvod dorazil do sálu U Kafků, kde se konal dětský karneval. Sál byl plný princezen, zvířátek rytířů a jiných bojovníků. Oceněn byl každý, kdo přišel v masce.

Děkujeme pořadatelům z řad dobrovolných hasičů, kteří zahájení masopustu v podobě sobotního karnevalu pro dospělé i zakončení dětským karnevalem zorganizovali a přispěli tak k prima atmosféře masopustního víkendu.

 

 

13.2.2018   Barbora TESAŘOVÁ    Vyšlo v NN 3/2018