Hlavní obrázek

Dnes je pondělí 22.10.2018 - Svátek má Sabina, zí­tra Teodor.

Historický vlak nejel, strojvůdci ukradli doklady

Poberouní - Historický vlak měl stejně jako v přechozích letech projet na Nový rok kolem Berounky a Podbrdskem. Neprojel - strojvedoucí byl okraden o doklady, které ho opravňují k jízdě. NN to s omluvou těm, kteří se na novoroční jízdu těšili, sdělil její organizátor Radim Říha z Muzea Výtopna Zdice.

„Za čtyři roky, co tyto zvláštní vlaky vypravujeme, souprava prvně nevyjela. Strojvedoucímu ukradli doklady, bez nichž nemůže na trať,” dodal. „Jen ten strojvedoucí, který má platné prováděcí předpisy, si může v Zadní Třebani vyzvednout klíče od výhybek a vjet na trať do Lochovic přezdívanou Liteňka,” uvedl Říha, podle něhož je strojvedoucích s příslušným osvědčením málo.

„Proto se nám také nepodařilo sehnat »náhradníka«, který mohl a byl by ochoten 1. 1. vyjet,” upřesnil a vyjádřil přesvědčení, že dalším akcím pořádaným Výtopnou Zdice se snad »novoroční smůla« již vyhne.

„V sobotu 24. 2. se s námi můžete vydat na Saxíkovo pivovarnické putování a 7. i 8. 4. vás zveme do Zdic na zahájení turistické sezony v našem muzeu,” uzavřel Radim Říha.

 

 

11.1.2018   Miloslav FRÝDL    Vyšlo v NN 1/2018