Hlavní obrázek

Dnes je čtvrtek 16.8.2018 - Svátek má Jáchym, zí­tra Petra.

Ondřej Bábor zbožňuje adrenalin a dělá psí kusy

První květnový den roku 2017 se Ondřej Bábor na Srí Lance oženil s muzikálovou kolegyní Michaelou Noskovou. Tajně - o plánované svatbě nevěděla dokonce ani nejbližší rodina. V létě si novomanželé spolu zahrají v »poberounské« Noci na Karlštejně. (Autor: ARCHIV, 17.5.2017)

V pátek 2. června 2017 vstoupí na nádvoří zámku v Dobřichovicích původní muzikál poberounských ochotníků i profesionálů Noc na Karlštejně do dvanácté sezony. Po Pavlovi Vítkovi a Lumíru Olšovském se letos v roli Peška představí skvělý muzikálový herec a čerstvý ženáč Ondřej BÁBOR.

Legendární filmovou veselohru Zdeňka Podskalského Noc na Karlštejně, předpokládám, znáte. Znáte?
Ano, samozřejmě znám.
Kdo z té předlouhé řady skvělých herců, která v něm účinkovala, se vám v příslušné »karlštejnské« roli líbil nejvíc?
Líbí se mi Jaromír Hanzlík, jelikož je jeho pojetí postavy přirozené, bez nějaké nucené šarže, což se ve většině představení u postavy Peška nevidí. Naopak dochází k velkému přehrávání a herci často z Peška dělají přehnaně komického klauna. Dále si nedokážu film představit bez Waldemara Matušky, jelikož ten patří mezi mé oblíbence.
Napadlo vás někdy, že byste si roli Peška taky mohl zahrát?
To tedy ne. Jaromír Hanzlík byl jako Pešek vynikající. Na to, že bych si tuto »jeho« roli mohl někdy zahrát, jsem nikdy ani nepomyslel. Ale jsem velice rád, že se tak stalo, je to příjemná role a už se na ni těším. Moc.
Na co nejvíc?
Hlavně na to, že si již podruhé zahraji milenecký pár se svojí ženou Míšou Noskovou. Premiéru jsme si odbyli v Přízraku Londýna, který je k vidění v pražském divadle Hybernia.
V roli císařského šenka se divákům poprvé představíte v pátek 2. 6. a v sobotu 3. 6. 2017 na nádvoří zámku v Dobřichovicích. Už víte, jaký »váš« Pešek bude? Podobný tomu Hanzlíkovu, nebo se publikum může těšit na nějaké překvapení?
Zatím jsem se úplně nedostal k práci na roli, ale vím jistě, že se budu přiklánět právě ke zpracování Jaromíra Hanzlíka. Takto si Peška představuji i já, když čtu scénář.
Účinkujete či jste účinkoval ve slušné řádce muzikálů: Čas růží, Děti ráje, Přízrak Londýna, Ať žijí duchové, Jekyll a Hyde, Funny Girl… Ve kterém z nich hrajete či jste hrál nejraději?
Nejraději mám muzikál Čas růží. Písně Karla Gotta jsou pro mne balzámem na duši a nikdy jsem si účinkování v muzikálu neužíval tak, jako právě zde, za doprovodu těchto krásných melodií.
Máte nějakou vysněnou roli, kterou byste si opravdu rád zahrál a zatím vás míjí?
Ano, mám - je to role Jeana Valjeana v Bídnících. Ale na tu si musím ještě pár let počkat...
Co vás na muzikálovém herectví nejvíc baví?
Baví mě být něký?!m jiným. Baví mě nahlížet na situace a řešit konflikty, jako někdo jiný, jinak, než bych je třeba řešil já sám. Někdy se díky tomu může člověk i lecčemu přiučit. Také mě baví zpěv a vyjadřování emocí právě prostřednictvím zpěvu.
Umíte si představit, že byste se živil něčím jiným?
Ano, umím, ale to je tajné.
Vaší velkou vášní jsou motorky. Nechtěl byste být třeba motocyklovým závodníkem?
Ne, to určitě ne. Motorka je sice mojí obrovskou vášní, ale nikoli kvůli rychlosti. Miluji pocit prostoru a volnosti, a to přesně mi motorka dává. Vlastně mě jízda na motorce uklidňuje a mnohokrát si na ní pročistím hlavu.
Jaký jste jezdec – klidný, nebo postrach silnic? Nemají o vás vaši blízcí strach, nevidí ve vás jednoho z potencionálních »dárců orgánů«?
Já se považuji za klidného jezdce, někdy možná až příliš rozvážného, což se právě na motorkách moc nevyplácí. Moji blízcí už si zvykli. Jestli ve mě vidí dárce orgánů, nevím, ale pokud ano, tak to nebude kvůli motorce. Zbožňuji totiž adrenalin a dělám různé »psí kusy«.
Už víte, jak prožijete letošní léto? Tedy kromě toho, že budete účinkovat v Noci na Karlštejně…
Ano, vím - plánuji nějakou krásnou dovolenou se svojí ženou a nevlastní dcerou.


 

Ondřej BÁBOR

- narodil se 28. 11. 1990, vyrůstal v Blučině, vesničce nedaleko Brna
- v roce 2015 vystudoval Janáčkovu akademii múzických umění, obor muzikálové herectví
- účinkoval v Městském divadle Brno, v Divadle Husa na provázku i v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě
- v současné době hraje v několika muzikálech v Praze
- jeho koníčkem je zpěv, akrobacie a motorka
- 1. 5. 2017 se oženil se svojí muzikálovou kolegyní Michaelou Noskovou

 

17.5.2017   Miloslav FRÝDL