Hlavní obrázek

Dnes je sobota 20.7.2019 - Svátek má Ilja, zí­tra Vítězslav.

Klidné svátky? Ani náhodou!

ŘEVNIČTÍ ZDRAVOTNÍCI MĚLI NA ŠTĚDRÝ DEN O POLOVINU VÍCE VÝJEZDŮ, NEŽ JINDY

Poberouní - Vánoce = svátky klidu? Jak pro koho! Řevničtí záchranáři měli na Štědrý den o polovinu výjezdů více, než jindy. Příliš si neodpočinuli ani na Hod Boží a na Štěpána. Do práce museli i hasiči a policisté.

Řevnická záchranka měla 24. 12. v pohotovosti jednu posádku navíc.

„Naštěstí - ve srovnání s běžným provozem nám přibylo asi 50 % výjezdů,” řekl šéf záchranky Bořek Bulíček s tím, že u jednoho případu asistovala i policie.

„Kvůli pacientovi z Řevnic intoxikovanému alkoholem a prášky musel policista až do sanitky!” Dvakrát na Štědrý den zdravotníci žádali o pomoc hasiče.

„Po druhé hodině odpolední bylo nutné vynést muže připojeného na dýchací přístroj po úzkém schodišti domu v Řevnicích. Krátce nato jsme přenášeli nepohyblivou těžší ženu z 1. patra domu a po složitém terénu zahrady v Černošicích,” popsal řevnický profesionál Pavel Vintera.

„Naštěstí jsme letos nemuseli k žádnému požáru vánočního stromku,” ulevil si.

Nedlouho po půlnoci 24. 12. vyrážely sanitky z Řevnic k lidem do Dobřichovic a Vonoklas, kteří měli velké bolesti břicha.

„Pravděpodobně udělali dietní chybu,” řekl Bulíček a dodal, že několik pacientů navštívilo s teplotami, bolestmi v krku a kašlem pohotovostní službu v Řevnicích.

Plné ruce práce měli zdravotníci i další dva sváteční dny. Často vyjížděli k bolestem břicha či žlučníkovým záchvatům.

„Zasahovali jsme i na hradě Karlštejn, kde dítě při prohlídce upadlo ústy na hranu stolu. Po ošetření jsme ho nechali rodičům,” uvedl Bulíček.

Dvakrát museli zdravotníci o svátcích i k pacientům, kterým už nebylo pomoci. Na Hod Boží zradilo srdce staršího muže v Černošicích, na Štěpána starší pán v Letech zemřel po celkovém selhání organismu.

Druhý svátek vánoční byli »do práce« voláni také policisté z Karlštejna.

„V noci z 25. na 26. 12. využil zloděj na diskotéce v Zadní Třebani nepřítomnosti majitelky kabelky, která byla položena na lavici v sále kulturního domu, a ukradl dva mobilní telefony za 15.000 Kč,” uvedla velitelka karlštejnských policistů Hedvika Šmídová.

Statistiku vánočních zásahů uzavřeli řevničtí hasiči, kteří 26. 12. krátce před půlnocí likvidovali požár popelnice na zahradě domu v Dobřichovicích, který ohrožoval poblíž zaparkované auto a stromy.

 

 

5.1.2015   Miloslav FRÝDL    Vyšlo v NN 26/2014