Hlavní obrázek

Dnes je sobota 17.8.2019 - Svátek má Petra, zí­tra Helena.

Vítězné týmy dostaly jitrničky

ZÁVODNÍCI. Liteňského závodu se zúčastili běžci všech věkových kategorií. (Autor: Miloslav FRÝDL, 31.1.2014)
TŘETÍ LEDNOVOU SOBOTU SE KONAL ZIMNÍ BĚH LITNÍ A ZÁMECKÝM PARKEM

Liteň - Dvě stě padesát jedna závodníků všech věkových kategorií téměř z celé republiky se 18. ledna zúčastnilo II. ročníku Zimního běhu Litní a zámeckým parkem. Dorazili běžci třeba až z Kroměříže, Mariánských Lázní či Koutu na Šumavě. Liteň reprezentovalo třicet dětských závodníků. Nejmladšímu účastníkovi je 15 měsíců, nejstaršímu 85 let. Všichni běžci dostali šátek s logem závodu ve tvaru lipového listu.

Zimní běh měl novou, upravenou trasu, která vedla zrekonstruovaným zámeckým parkem a areálem Atelieru Svatopluk, kde bylo i zázemí závodu. Sportovní dopoledne přivedlo na start stovku dětí, které za povzbuzování rodičů proběhly premierově trať, kterou pro všechny kategorie připravil Stanislav Krtek.

Závodníci i diváci ocenili obrovským potleskem výkon běžců z chráněného bydlení v Litni - jejich radost při předávání medailí byla nepřekonatelná. Závěr závodu obstarala soutěž tříčlenných družstev, na jejichž trase bylo několik zábavných stanovišť. Leden je měsícem zabijaček, což zohlednil i závod. Běžecké týmy oblékly zástěry, uvázaly šátky, nasadily rypáčky a zdolávaly úkoly: házení na cíl jitrnicí či chytaní prasete do necek. Na vítěze čekala odměna v podobě jitrniček od liteňského řezníka Kamila Alferyho. Týmy byly převážně rodinné - s dětmi soutěžily maminky, tatínkové i babičky.

Závod se konal pod záštitou liteňského pracoviště Střediska volného času Domeček Hořovice, na organizaci se podílel zámek, hasiči, městys Liteň, základní škola i Atelier Svatopluk. Akci pomáhala bez nároku na odměnu zajistit třicítka liteňských sportovních nadšenců. Letošní ročník Zimního běhu Litní a zámeckým parkem přinesl nové podněty a nápady. Už teď se těšíme na ročník příští, který se bude konat 17. ledna 2015.

 

3.2.2014   Eva KNOPOVÁ    Vyšlo v NN 2/2014