Hlavní obrázek

Dnes je neděle 27.11.2022 - Svátek má Xenie, zí­tra René.

Program XXII. poberounského folklorního festivalu

V PRŮVODU. Staročeské máje v Karlštejně, na nichž jako každý rok vystupovaly děti z místní mateřské školy.(ilustrační foto) (Autor: Zuzana STŘÍBRNÁ, 12.6.2014)

STAROČESKÉ MÁJE BEROUNSKÝ KOLÁČ
BEROUN, NÁMĚSTÍ J. BARRANDA, 7. května 2022

PROGRAM:
9.00-10.00: TŘEHUSK, staropražská kapela, Poberouní
10.10-10.30: KLÍČEK, Řevnice
10.40-11.00: TS BETTY, Praha
11.10-11.35: TANEČNÍ ODDĚLENÍ ZUŠ V. TALICHA
11.45-12.10: LEŚNE ECHO, Brzeg (Polsko)
12.20-12.40: FS MKC Beroun
12.45: ZAHÁJENÍ FESTIVALU (starostka, slavnostní předání Berounských koláčů vedoucím souborů…)
12.50-13.00: MŠ POD HOMOLKOU, Beroun
13.05-13.15: ZŠ ZÁVODÍ, Beroun
13.20-13.35: MŠ DRAŠAROVA, Beroun
13.40-13.55: BALETNÍ ŠKOLA Terezie Dudové, Beroun
14.00 - 14.15: KOLÁČOVÝ VSTUP (představení poroty, vyhodnocení donesených koláčů, soutěž v pojídání..)
14.20-14.50: ROSÉNKA/Hrozénka, Praha + MAKOVIČKY, Praha
14.55-15.40: MUZIČKA, cimbálová muzika, Praha
15.50-16.20: LEŚNE ECHO, Brzeg (Polsko)
16.30-16.50: VONIČKA, Čestlice
17.00-17.45: ODDECHOVKA, Beroun

Kontakt na organizátory: Alena ŠUSTROVÁ, MKC Beroun – 737 300 700



STAROČESKÉ MÁJE HLÁSNÁ TŘEBAŇ – náves,14. května 2022

PROGRAM:
14.00 – PRŮVOD OBCÍ (Třehusk)
16.30 (po skončení průvodu) - TŘEHUSK
17.00 - SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ, ceremoniál žádání o právo (děti, mladá chasa, starosta…)
17.05-17.35: PRAŠTĚNKA, dudácká muzika
17.45-18.05: ŠARVANCI, slovenský folklorní soubor
18.10-18.40: CIMBÁLOVÁ MUZIKA Šarvanců
18.45-19.00: MŠ Hlásná Třebaň
19.05 -19.25: ČESKÁ BESEDA (Hlásnotřebaňská chasa)
19.30 - DRAŽBA A KÁCENÍ MÁJE
20.00 - SOUSEDSKÉ POSEZENÍ NA NÁVSI

Kontakt na organizátory: Miroslav STŘÍBRNÝ – 602 608 999


STAROČESKÉ MÁJE ČERNOŠICE-MOKROPSY,
Masopustní náměstí, 15. května 2022

PROGRAM:
14.00: ZAHÁJENÍ STYLOVÉHO JARMARKU
14.00-14.35: TŘEHUSK, Poberouní
14.50: PRŮVOD KROJOVANÝCH ÚČASTNÍKŮ od mokropeské kapličky, hraje TŘEHUSK
15.00: SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ
15.05-15.15: ČERNOŠICKÉ DĚTI - P. Blaženín
15.20-15.50: ŠUMAVÁNEK, Klatovy
16.00-16.30: ROSÉNKA/Hajdaláci, Praha
16.40-17.00: PRAMÍNEK, ZUŠ Černošice
17.10-17.30: HANÁCI, Praha
17.35-17.55: PRAMÍNEK, ZUŠ Černošice
18.00: DRAŽBA A KÁCENÍ MÁJE – hraje Pramínek

Kontakt na organizátory: Pavel BLAŽENÍN, MěÚ Černošice – 602 200 817


STAROČESKÉ MÁJE VIŽINA, hřiště, 21. května 2022

PROGRAM:
14.00 – 16.00 PRŮVOD OBCÍ, hraje TŘEHUSK
16.00 – 16.45 TŘEHUSK, staropražská kapela
16.50 - Příchod (příjezd) starostky v kroji – PŘEDÁNÍ PRÁVA K POŘÁDÁNÍ MÁJŮ
17.00-17.15 Vystoupení dětí z Vižiny
17.20-17.45 KAMÝČEK, Kamýk nad Vltavou
17.55-18.20 VONIČKA, Čestlice
18.30-18.55 NOTIČKY, Řevnice
19.00 - ČESKÁ BESEDA, Obyvatelé Vižiny
19.20 - DRAŽENÍ A KÁCENÍ MÁJE
- Sousedské posezení s kapelou UVIDÍME

Kontakt na organizátory: Zuzana HŮLOVÁ, OÚ Vižina  – 725 021 362


STAROČESKÉ MÁJE VŠERADICE, u hospody, 21. května 2022

PROGRAM:
13.00 – 13.30 TŘEHUSK, staropražská kapela, Poberouní
13.30 – PRŮVOD OD KOSTELA s dechovkou – SKALANKA, Švihov
13.35 – PŘEDÁNÍ PRÁVA K POŘÁDÁNÍ MÁJŮ, ZAHÁJENÍ MÁJŮ
13.40 – ČESKÁ BESEDA, Mladá chasa Všeradice
14.00 – PRŮVOD VSÍ – SKALANKA, Švihov
+++
18.00 - 18.45 CIMBÁLOVÁ MUZIKA Michala Horsáka, Praha
18.55 – 19.15 KAMÝČEK, Kamýk nad Vltavou
19.20 – 19.40 VONIČKA, Čestlice
19.45 - ČESKÁ BESEDA, Mladá chasa Všeradice
20.00 – DRAŽENÍ A KÁCENÍ MÁJE
20.00 – TANEČNÍ ZÁBAVA v sále hospody Na Růžku, hraje SKALANKA, Švihov

Kontakt na organizátory: Mirka SUCHÁ, OÚ Všeradice – 737 239 860


STAROČESKÉ MÁJE ZADNÍ TŘEBAŇ, náves, 21. května 2022

PROGRAM:
13.00 – ZAHÁJENÍ STYLOVÉHO JARMARKU
13.30-13.50 POBOŽNOST U KAPLIČKY
13.30 – Řazení průvodu u hasičské zbrojnice
13.45 – Vychází PRŮVOD KROJOVANÝCH ÚČASTNÍKŮ, hraje dechová hudba STRAŠICKÁ POHODOVKA (hasiči, krojované děti, starostka v bryčce…)
- po příchodu 1 píseň TŘEBASBOR
14.00 – CEREMONIÁL ŽÁDÁNÍ O PRÁVO
14.05-14.20 TŘEBASBOR
14.30-15.30 STRAŠICKÁ POHODOVKA, Strašice
15.45-16.30 CIMBÁLOVÁ MUZIKA Michala Horsáka, Praha
16.40-17.00 PROMĚNY, Řevnice
17.05-17.25 FOLKLOR ZUŠ ŘEVNICE
17.30-17.50 NOTIČKY, Řevnice  
17.55-18.45 TŘEHUSK, Poberouní
18.50 - VYSTOUPENÍ DĚTÍ ZE ZŠ A MŠ, BESEDA
19.30 - KÁCENÍ MÁJKY (Hraje Třehusk)

Kontakt na organizátory: Petra FRÝDLOVÁ, OÚ Zadní Třebaň – 722 069 600

 


STAROČESKÉ MÁJE MOŘINKA, náves, 28. května 2022

PROGRAM:
17.00 - Příchod (příjezd) starostky v kroji – PŘEDÁNÍ PRÁVA K POŘÁDÁNÍ MÁJŮ
17.05-17.25 KLÍČEK, Řevnice
17.30-17.55 MATENÍK, Praha
18.00-18.20 MODŘENEC, dětská muzika, Praha
18.40 - ČESKÁ BESEDA, Obyvatelé Mořinky
19.00 - DRAŽENÍ A KÁCENÍ MÁJE (hraje Modřenec)
- Sousedské posezení na návsi

Kontakt na organizátory: Martina BARCHÁNKOVÁ, OÚ Mořinka  – 602 200 693

 

 

25.4.2022   Miloslav FRÝDL