Hlavní obrázek

Dnes je sobota 28.11.2020 - Svátek má René, zí­tra Zina.

Kdo získá Cenu NN? Pošlete svůj tip

Finalisté Ceny NN 2019. Z vítězství se radovala Štěpánka Jandusová (druhá zprava) s manželem Petrem, trenéři české házené z Řevnic. (Autor: Miloslav FRÝDL, 9.11.2019)
NEZÁVISLÝ POBEROUNSKÝ OBČASNÍK I LETOS OCENÍ JEDNOHO Z TĚCH, KTEŘÍ NEZIŠTNĚ PRACUJÍ PRO NÁŠ KRAJ

Poberouní – Podvaadvacáté bude letos udělena Cena Našich novin. Kdo tentokrát získá ocenění určené těm, kteří se nezištně snaží, aby se v našem kraji žilo lépe? Rozhodnout o tom můžete i vy.
Představujeme kandidáty, které navrhuje redakční rada nezávislého poberounského občasníku. Na další návrhy se těšíme od vás. Je to jednoduché - stačí poslat jméno vašeho favorita na mailovou adresu redakce@nasenoviny.net (případně klasickým dopisem na Naše noviny, Třebaňská 96, 267 29 Zadní Třebaň) a minimálně jednou větou odůvodnit, proč by se jmenovaný měl stát nositelem Ceny NN 2020. Z autorů čtenářských návrhů vylosujeme jednoho, který získá  dárkový balíček od redakce a finanční prémii od partnera ceny, firmy K&V Elektro.

Kandidáti Ceny NN 2020

1. BISKUPOVÁ Svatava, Srbsko - za práci pro svoji obec, organizování kulturních akcí i společenského života a navázání partnerských vztahů s Lužickými Srby
2. ČABOUN Pavel, Osovec - za aktivní práci pro obec a Kulturní okrašlovací spolek a ochotnické divadlo
3. ČABOUNOVÁ Marcela, Osovec - za enormní práci pro obec a společenské dění
4. FIALOVÁ Jana, Vižina - za práci pro svoji obec, za organizování kulturních i sportovních akcí, za spolupráci s NN
5. FLEMR Jan, Řevnice - za dlouholetou aktivní spolupráci s dětskou muzikou Notičky, za pořádání Pivního festivalu a propagaci Řevnic
6. CHABERA Tomáš, Řevnice - za intenzivní a nezištnou práci podporující řevnický společenský a sportovní život, za zásluhy na vybudování nového hřiště v Řevnicích
7. KÁRNÍK Jiří, Lety - za dlouholeté vedení fotbalového klubu FK Lety, který pod jeho vedením hraje nejvyšší soutěž v našem kraji a stará se o desítky dětí z celého regionu
8. KLIMENT Miloslav, Liteň - za snahu o kulturní povznesení Litně, za organizování sportovního života a práci s dětmi tamtéž
9. KNOPOVÁ Eva, Karlštejn - za aktivity pro děti z Litně, Karlštejna i okolí, a to vysoce nad rámec pracovní povinnosti.
10. KOBLÍŽKOVÁ Eugenie, Dobřichovice - za propagaci hudby mezi dětmi, organizaci klavírní soutěže Středočeského kraje a za práci pro ochotnické divadlo
11. KOZÁK Petr, Řevnice - za práci pro Řevnice i místní Sokol, za podporu regionální kultury a regionálního sportu, spolupráci s NN
12. KRATOCHVÍL Václav, Dobřichovice - za dlouholetou intenzivní a všestrannou práci pro Dobřichovice, účast v místním kulturním dění i zásluhu na kvetoucí spolupráci se zahraničními partnerskými městy
13. KRTKOVÁ Jana, Liteň - za nezištnou práci pro oddíl Záskalák, organizování keramického kroužku, letních táborů i běžeckých akcí
14. KUKULOVÁ Lucie, Dobřichovice - za enormní přínos kulturnímu dění v regionu, vedení dětského divadelního kroužku, organizování zajímavých kulturních akcí
15. LEIDLOVI Ivana a Petr, Liteň - za záchranu liteňského zámku, snahu o zachování odkazu operní pěvkyně Jarmily Novotné, která je s tímto místem spjata, za pořádání kulturních akcí
16. PLECITÁ Marie, Osovec - za aktivní práci pro obec i Kulturní a okrašlovací spolek v Osově, za spolupráci s Našimi novinami
17. PROCHÁZKA Petr,  Svinaře - za dlouholetou práci pro obec i místní Sokol
18. PTÁČKOVÁ Jana, Radouš - za aktivní práci pro Kulturní a okrašlovací spolek v Osově
19. SAHÁNKOVÁ Alena, Všenory - za práci pro Všenory i místní knihovnu, za propagaci »své« obce a našeho regionu
20. SNOPEK Tomáš, Hlásná Třebaň - za práci pro místní hasiče i obec, za organizace veřejných akcí
21. STIBAL Bohumil, Všeradice - za enormní snahu o povznesení a rozvoj Všeradic, za přínos rozvoji Podbrdska
22. SUCHÁ Miroslava, Všeradice - za organizaci akcí obce a společenského života ve Všeradicích
23. SÝKOROVI Kateřina a Jiří, Řevnice - za nezištnou a neúnavnou práci pro malé řevnické fotbalisty
24. TESAŘOVÁ Barbora, Lety - za všestrannou práci pro obec i celý region
25. VÁŇA Petr, Karlík - za organizaci sochařských sympozií, za propagaci našeho kraje prostřednictvím svých sochařských děl, za dokončení Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí v Praze
26. VANŽUROVÁ Alena, Lety - za intenzivní práci pro místní Kynologický klub, za spolupráci s NN
27. VOLDŘICHOVÁ Magdalena, Černošice - za intenzivní účast na organizaci kulturního života v Černošicích, za práci pro folklorní soubory Pramínek i Praštěnka a černošickou Letopiseckou komisi

Laureáti Ceny NN

1999 – Marie a Vladimír KŘIVÁN-KOVI, Řevnice
2000 – Ludmila CHROUSTOVÁ a Lenka KOLÁŘOVÁ, Řevnice
2001 – František ŠEDIVÝ, Řevnice
2002 – Josef KOZÁK, Leč
2003 – Jiří HUDEČEK, Lety
2004 – Jiří VITOUŠ, Řevnice
2005 – Michaela ŠMERGLOVÁ, Černošice
2006 – Ilona GARTOVÁ, Hlásná Třebaň
2007 – Jana ČERVENÁ, Řevnice
2008 – Alena a Petr ŘÍHOVI, Dobřichovice
2009 – Miloš CHROUST, Řevnice
2010 – Dagmar RENERTOVÁ, Řevnice
2011 – Petr HOLÝ, Řevnice
2012 – Ivo TAMCHYNA, Řevnice
2013 – Pavla PETROVÁ, Leč
2014 – Ivana ZROSTLÍKOVÁ, Řevnice
2015 – Marcela a Ivan LÁTALOVI, Černošice
2016 – Jiří HRÁCH, Liteň
2017 – Jiří GEISSLER, Dobřichovice
2018 – Jaroslav ČERMÁK, Karlík
2019 – Štěpánka a Petr JANDUSOVI, Řevnice

2020 - ???

 

27.10.2020   Josef KOZÁK