Dnes je sobota 28.11.2020 - Svátek má René, zí­tra Zina.

Kuchařská vitráž se tentokrát musí obejít bez nás

Třehusk s novým basistou, sedmnáctiletým Metodějem »Méďou« Hovorkou na pohřbu ve Všenorech 12. června 2020. (Autor: ARCHIV, 12.6.2020)

Dva a půl měsíce. Tak dlouhá byla nucená pauza Třehusku způsobená pandemií koronaviru. Naposledy v »normálním« režimu jsme hráli 8. března 2020 na oslavě MDŽ v Podlesí u Příbrami a pak až – 23. května téhož roku na bujarých narozeninách v Řevnicích. Následovalo, už v červnu, pro nás ne úplně typické hraní na »klasickém« venkovském pohřbu ve Všenorech a letní slavnost v hostomickém domově seniorů. Velkolepá slavnost – kvůli mizernému počasí se sice místo na zahradě »důchoďáku« odbývala ve společenské místnosti, ale zato v srdečné, vřelé atmosféře. Početné publikum bylo po dlouhé karanténě pořádně natěšené a zpívalo s námi od začátku až do konce. Skvělý dojem ještě podtrhly úžasné koláčky, které nám byly po vystoupení nabídnuty: díky moc! Na obou posledně zmíněných štacích si s námi zahrála nová posila kapely, teprve sedmnáctiletý basista Metoděj Hovorka. A šlo mu to, bez jedné jediné zkoušky – skvěle. Důkladnou školu Lenky Kolářové z dětské lidové muziky Notičky, jejímž je členem, »Méďa« rozhodně nezapře. Vzhledem k tomu, že stabilní »basák« Třehusku Miloš Chroust dává poslední dobou před Třehuskem stále častěji přednost své nové početné rodině, budeme nejspíš Metoděje potřebovat víc a více. Tak snad se mu s námi bude líbit…
Obecní oslavy v Němčicích (u Českých Budějovic) i Němčovicích (u Plzně), které se měly ještě před prázdninami za naší asistence konat, sice odpadly, ale zato se s námi můžete potkat v Tochovicích na Svatojánském ohni (23. 6. 2020) a na Suchých májích ve Všeradicích (27. 6. 2020). Bohužel se bez nás letos bude muset obejít červencová Kuchařská vitráž u krajanů v chorvatských Dolanech. Tu sice pořadatelé nezrušili, ale na poslední chvíli o týden přesunuli. Protože jsme už dříve slíbili hrát o stejném víkendu na poutích v Břežanech, resp. Klatovech (obě 11. 7. 2020), budeme na krajany (a všechny ty neskutečné dobroty, s nimiž je Kuchařská vitráž spojena) tentokrát pouze usilovně myslet. Tak snad to vyjde zase příště… Týden po pouťovém víkendu se s námi můžete potkat i ve Všeradicích (17. 7. 2020) a Hořovicích (18. 7. 2020), kde budeme bavit diváky před původním muzikálem Postřižiny. Pokud jste je ještě neviděli, rozhodně si je nenechte ujít. Výkony Jana Rosáka, Lumíra Olšovského a mnoha dalších stojí zato.
Mějte se!

 

22.6.2020   Miloslav FRÝDL   

 
 

PARTNEŘI A SPOLUPRACOVNÍCI

TOPlist