Hlavní obrázek

Dnes je úterý 20.10.2020 - Svátek má Vendelín, zí­tra Brigita.

Maryška v sudu, pan De Giorgi na komíně

V rolích členů správní rady pivovaru se v muzikálu Postřižiny představí populární moderátor i herec Jan Rosák a dobřichovický zastupitel Petr Kaplan. (Autor: Alena ŠUSTROVÁ, 15.6.2020)
Původní muzikál Postřižiny bude v červenci 2020 k vidění ve Všeradicích a Hořovicích

»Hvězdní« Jan Rosák, Lumír Ošovský a Ondřej Bábor, ale také místopředseda Senátu Jiří Oberfalzer či poberounští ochotníci Adéla Červenková, Jiří Petříš, Karel Král… Kdo ještě neviděl původní muzikál Postřižiny, má šanci v červenci. Divadelní adaptace slavného díla Bohumila Hrabala vzdávající hold pivu a krásným vlasům paní sládkové se vrací na prkna, která znamenají svět.

Devět úspěšných sezon má za sebou původní muzikál Postřižiny. Ohlášenou oficiální derniéru si odbyl v srpnu 2017. Byla to tehdy v mníšeckém Divadélku K velká sláva, spojená s oslavou kulatin jednoho z hlavních protagonistů veselohry, populárního moderátora i herce Jana Rosáka. Jenže… Tu se ozvali pořadatelé z Loděnic, tu ze zámku v Mníšku pod Brdy, tu z Hořovic… A tak se hraje dál – proč ne, když to soubor i diváky stále baví!
Příležitost vidět krásnou Maryšku a paní hostinskou koupající se v pivovarském sudu, pana De Giorgiho skákajícího z komína či Francina na prskajícím motocyklu budete mít v pátek 17. července od 20.00 ve Dvoře Všerad ve Všeradicích u Berouna. V hlavních rolích muzikálu, který slaví úspěchy po celé republice a vidělo jej několik desítek tisíc diváků, se představí populární moderátor Jan Rosák (dr. Gruntorád), profesionální muzikálový herec Ondřej Bábor (Francin), nositel divadelní Thálie, herec, režisér a šéf muzikálu Divadla Josefa Kajetána Tyla v Plzni Lumír Olšovský (člen správní rady pivovaru pan Koloničný), místopředseda Senátu Jiří Oberfalzer (člen správní rady pivovaru pan Souhrada), zkušená ochotnice, členka divadla Akorát Adéla Červenková (Maryška) či excelentní purkrabí z muzikálu Noc na Karlštejně Karel Král (Pepin). Zdatně jim asistují mnozí další, kromě herců si zahrají osovští hasiči v dobových uniformách, živá zvířata či historická technika. A pivo, samozřejmě… Před představením navíc publikum pobaví staropražská kapela Třehusk.
A kdybyste Postřižiny nestihli v pátek 17. 7. Ve Všeradicích, máte ještě jednu šanci hned o den později, v sobotu 18. 7. Od 20.00 budou k vidění na nádvoří Starého zámku v Hořovicích.

Rezervace vstupenek:
Dvůr Všerad Všeradice: l.stibalova@some.cz, 724 354 493, restaurace Dvora Všerad
Starý zámek Hořovice: mkc-horovice.cz, 732 512 821

 

15.6.2020   Miloslav FRÝDL