Dnes je středa 25.11.2020 - Svátek má Kateřina, zí­tra Artur.

Hráli jsme na Zemi Živitelce, dokonce dvakrát!

Třehusk na Zemi Živitelce v Českých Budějovicích 24. 8. 2019. (Autor: ARCHIV, 24.8.2019)

Léto 2019 je za námi. Pro Třehusk začalo výletem do Chorvatska, moc příjemným, jako už poněkolikáté – viz Daruvar, Daruvar s Třehuskem zpívali úplně všichni. Nezaháleli jsme ale ani ve zbytku prázdnin – mimo jiné jsme vystupovali (také už poněkolikáté) na pouti ve Starých Splavech i Černošicích, na setkání rodáků v Krásném Dvoře, obecní slavnosti v Černolicích, po čase jsme si zase zahráli na svatbě – v krásném venkovním prostředí zámečku Kaliště. A byť na této akci mělo celkem pochopitelně převahu věkem mladší publikum, spousta hostů si s námi nejeden ze staropražských kupletů zazpívala. S chutí, nutno podotknout…

Také věhlasná Země Živitelka v Českých Budějovicích zažila na konci srpna 2019 vystoupení Třehusku. A dokonce hned dvakrát! Hráli jsme ve čtvrtek, při oficiálním zahájení veletrhu, kterého se zúčastnili odborníci, obchodníci, novináři, početná kohorta papalášů… i v sobotu, kdy začal pro laickou veřejnost. Také tady si s námi lidé zpívali, byť v tomto případě, resp. případech hlavně lidovky. Není se ovšem co divit - lidové písničky, zejména v podání dechových kapel, jsou na jihu Čech v oblibě víc, než kde jinde! V sobotu 24. 8. 2019 jsme rovnou z »Budějc« pokračovali ještě na pouť do Vyššího Brodu. Na krásném náměstí tohoto historického města bylo několik stovek diváků, včetně malé výpravy našich příznivců z vesničky Němčice u Netolic. Atmosféry tu vládla více než srdečná a po většině skladeb, které jsme zvládli během dvouhodinového vystoupení odehrát, následoval bouřlivý, dlouhotrvající potlesk. Též loučení s pořadateli bylo vřelé; něco mi našeptává, že jsme ve »Vyššáku« neúčinkovali naposledy.

Definitivní tečku za letošními prázdninami pro Třehusk představovala dvě vystoupení o prvním zářijovém víkendu. V sobotu 7. 9. 2019 jsme hráli na pražském Smíchovském nádraží (dokonce přímo  na 1. A nástupišti!), kde se konal velkolepý Železniční den s bohatým stylovým programem, a v neděli 8. 9. 2019 na ještě velkolepějších Hrnčířských trzích v Berouně. Akce to byly vydařené obě, na obou byla hlava na hlavě, obě jsem si pořádně užili a prodali i pár cédeček.

Mimochodem – když už jsme u těch desek: pomalu začínáme chystat nahrávání nové. Pracovně jsme si ji pojmenovali do Dolan a mělo by na ní být přibližně dvacet převážně lidových písniček. Tak se těšte a držte nám palce!

 

13.9.2019   Miloslav FRÝDL   

 
 

PARTNEŘI A SPOLUPRACOVNÍCI

TOPlist