Dnes je úterý 24.11.2020 - Svátek má Emílie, zí­tra Kateřina.

Třehusk besedoval se školáky

Členové Třehusku při besedě v zadnotřebaňské škole. (Autor: Ivana NÁJEMNÍKOVÁ, 5.3.2019)

Ve čtvrtek 28. března do zadnotřebaňské málotřídky zavítala v rámci přednáškového pásma Besedy s otci vzácná návštěva v čele s tatínkem dvou zdejších žáků - Anežky a Josífka Frýdlových.

Miloslav Frýdl st. žákům vyprávěl o kapele Třehusk – o původu jejího názvu, repertoáru i zahraničních cestách, včetně té zatím poslední, do Brazílie. Milda Frýdl junior poutavě a vesele vylíčil pobyt v této pro nás exotické zemi. Historky byly doplněny obrazovou prezentací, v níž nechyběly fotky pláže Copacabana, lanovky na Cukrovou homoli či letadel. Spolu s Ondrou Nováčkem zahráli Mílové dětem ze školy a školky i zaměstnancům několik písní, při nichž zejména nejmladší děti nemohly spustit oči z Mildíka Frýdla, který nejenže překrásně zpíval, ale navíc báječně hrál na trubku. Na závěr se konala autogramiáda. Děti si pyšně odnášely podepsané fotky malého Mildy z pořadu ČT D Wifina, který moderuje, a všichni jsme si pochutnali na pravých brazilských bonbónech. Za správně zodpovězenou kvízovou otázku jsme byli odměněni dvěma CD s písněmi Třehusku, ze kterých máme rovněž velkou
 radost  - jejich tóny nám teď zpříjemňují každé ráno.

Slíbili jsme si, že v muzicírování a povídání budeme pokračovat i někdy příště. Za příjemně strávenou hodinku moc děkujeme a těšímě se na další.

Ivana NÁJEMNÍKOVÁ, MŠ Zadní Třebaň

 

5.3.2019   Ivana NÁJEMNÍKOVÁ   

 
 

PARTNEŘI A SPOLUPRACOVNÍCI

TOPlist