Hlavní obrázek

Dnes je sobota 15.8.2020 - Svátek má Hana, zí­tra Jáchym.

»Blázinec« o svátcích: opilci, úrazy, sebevrah

Řevnice, Poberouní - Velmi rušný konec loňského roku prožili řevničtí záchranáři. Vyjížděli k několika pousům o sebevraždu, mnoha úrazům i interním příhodám „Práce jsme měli opravdu spoustu, mnohem více, než jindy,” potvrdil ředitel záchranky Bořek Bulíček.

„Převládaly interní případy - bolesti na hrudi, bolesti břicha, dušnost, cévní mozkové příhody - a úrazy.

Většina z nich byla spojena buď s konzumací alkoholu a následným pádem, nebo s uklouznutím na zledovatělém povrchu,” dodal. V Litni porazilo auto mezi svátky před restaurací U Lípy chodce - po ošetření byl se středně těžkým zraněním převezen do hořovické nemocnice.

Řevničtí zasahovali také u několika pokusů o sebevraždu. Mladíkovi, který se oběsil v Čisovicích, už pomoci nedokázali. Chvíli před silvestrovskou půlnocí poranil výbuch petardy mladého muže ve Všeradicích. Po ošetření byl převezen do nemocnice v Hořovicích.

„Okolo půlnoci to byla místy jízda válečnou zónou.

Přestože sanitka blikala a houkala, v Neumětelích po ní opilci stříleli rachejtle. V Lochovicích bylo uprostřed hlavní silnice zřízeno odpaliště petard,” postěžoval si Bulíček.

Řevničtí profesionální hasiči měli konec roku klidnější. Na Štěpána rozřezali v Kosoři strom nakloněný nad silnicí a uhasili požár kontejnerů v Klínci. Na Nový rok pak spolu s místními »dobráky« likvidovali požár odpadu v rozpadlém domě u cyklostezky v Dobřichovicích. O Vánocích a na Silvestra žádné závažné události neřešila ani Městská policie Černošice.

 

21.1.2019   Miloslav FRÝDL    Vyšlo v NN 1/2019