Hlavní obrázek

Dnes je středa 19.6.2019 - Svátek má Leoš, zí­tra Květa.

Pracovali v dílnách a rozsvítili strom

ADVENTNÍ DÍLNY. Liteňské děti při vyrábění papírových ozdob ve školní adventní dílně. (Autor: Hana HAVELKOVÁ, 4.1.2019)
NA ZÁVĚR ADVENTNÍHO ODPOLEDNE BYLO PŘED ŠKOLOU PŘIPRAVENO KULTURNÍ VYSTOUPENÍ

Liteň - V pátek 7. prosince se v liteňské škole konaly adventní dílny. Navštívilo nás mnoho zájemců všeho věku a našich tvůrčích dílen se zúčastnili.

Děti i dospělí se zapojili do vyrábění papírových ozdob, svícnů, jmenovek na dárky a mnoha dalších dekoračních předmětů. Na jednom stanovišti příchozí spolupracovali při výzdobě papírového vánočního stromečku.

Ve spolupráci s Domečkem Hořovice vznikla v jídelně školy improvizovaná vědecká laboratoř, či alchymistická dílna, v níž nám děti z kroužku převedly zajímavé pokusy.

Již poosmé se před liteňskou školou rozsvítil krásně nazdobený strom.

Těšili jsme se na samotné rozsvícení, ale snažili jsme se sobě i příchozím čekání zpříjemnit. Návštěvníci si mohli koupit nachystané drobnosti, které děti v hodinách výtvarné výchovy a pracovních činností vyráběly. Členky místního sdružení zahrádkářů letos opět potěšily skvělým občerstvením, ke koupi byly perníčky , jablečný závin, křížaly a pečená jablíčka. Také bylo připraveno něco pro zahřátí Ve Stínu lípy.

Na závěr odpoledne bylo připraveno kulturní vystoupení. Slovem provázela děvčata ze sedmé třídy: Romanka Burdová, Zuzka Lukešová, Nikolka Malinová a Dominka Soprová.

Se svými čísly nejdříve vystoupili žáci první třídy s učitelkou Dagmar Karlovou, kteří si připravili pásmo básniček. Po nich nás se zvyky a tra- dicemi adventního období seznámily děti s druhé třídy a jejich učitelka Lenka Říhová. Potěšila nás dvě sborová vystoupení. Učitelka Martina Dvořáková se svými žáky, zpěváky i kytaristy, nacvičila píseň Prosinec.

Žáci hudební školy vedení Petrem a Simonou Krutských si připravili několik písní s adventní tematikou a také se sami dopravodili na různé hudební nástroje. Učitel Krutský se také postaral o technickou stránku programu. Písničku nám zazpívala Míša Krtková, na trubku zahrál Ondřej Krtek, který se také postaral o závěrečnou fanfáru při rozsvícení stromku. Velkou pochvalu si zaslouží děvčata z kroužku Tumbao. Všichni jsme drželi palce našim nejmenším, dětem z liteňské mateřské školy, jimž se vystoupení moc povedlo.

Poděkování patří všem zúčastněným za milou atmosféru, potlesk pro naše vystupující i štědrost. Za spolupráci děkujeme liteňským hasičům, Městysu Liteň a Domečku Hořovice.

 

 

5.1.2019   Hana HAVELKOVÁ    Vyšlo v NN 26/2018