Hlavní obrázek

Dnes je čtvrtek 28.3.2024 - Svátek má Soňa, zí­tra Taťána.

Šachisti vybojovali postup na »republiku«

Šachisti z liteňské školy vybojovali postup na »republiku«. (Autor: Hana HAVELKOVÁ, 4.1.2019)

Liteň - V liteňské základní škole se již mnoho let hrají šachy. Děti trénují v kroužku, účastní se turnajů. Každoročně také vytvoříme minimálně dvě družstva a vyrazíme reprezentovat na přebor školních družstev v šachu. Oblastní kolo se konalo letos v Příbrami, zajistili jsme si postup do krajského kola v kategoriii žáků prvního stupně. Ve čtvrtek 13. 12. jsme si přivstali a v 6:22 vyrazili vlakem do Neratovic. Ve startovní listině nám patřila pátá příčka mezi dvanácti družstvy v kategorii 1. - 5. třída. Hrálo se o právo zahrát si Mistrovství České republiky. Protože několik družstev mělo silnější borce, museli jsme vsadit na týmového ducha a přizpůsobit sestavu soupeřům. Kluci bojovali jako lvi, stálo při nás štěstí. Prohráli jsme jediný zápas se suverénní Sázavou, která si zajistila první místo již před posledním kolem.

My jsme se nacházeli těsně čtvrtí, půl bodu za postupovým druhým místem. V poslední partii turnaje vyhrál Patrik Šteňo těžkou koncovku.

Vítězství 4:0 nás posunulo díky pomocnému kriteriu na vytouženou druhou postupovou příčku. Jediný náš postup v této kategorii je již sedm let starý, takže naše radost byla nezměrná...

Vašek Kučera, Patrik Šteňo, Teodor Beaufort, Matyáš Chlebovský, Filip Rankin a Honza Jež se střídali dle potřeby. Velkou pochvalu zaslouží Vašek, který přes svoji nezkušenost potrápil nejsilnější hráče turnaje.

Opravdovými oporami byli Patrik a Matyáš. Pochvalu zaslouží i Honza, Teo a Filip za snahu a odhodlání. Největší a nejsladší odměnou je pro kluky postup na Mistrovství ČR.

Blahopřejeme a budeme našim »reprezentantům« držet palce.