Hlavní obrázek

Dnes je středa 19.6.2019 - Svátek má Leoš, zí­tra Květa.

Peníze jsou, chybějí stavební firmy

OBCE V DOLNÍM POBEROUNÍ CHYSTAJÍ NA PŘÍŠTÍ ROK VELKÉ INVESTIČNÍ AKCE

Poberouní - Velké investiční akce chystají na rok 2019 obce v dolním Poberouní. Daří se jim sice na ně získávat dotace, v poslední době ale chybí stavební firmy, které by zakázky prováděly. Například v Řevnicích kvůli tomu zatím neodstartovaly dva projekty za více než 30 milionů korun.

Řevnice na rok 2019 přichystaly projekt modernizace učeben ve škole včetně vybavení, nový bezbariérový přístup a vybudování odborných učeben i tříd v podkroví. Projekt řeší problém zastaralých odborných učeben chemie, fyziky, přírodopisu, zeměpisu, učebny jazyků a počítačovou třídu. Počítá se s vybudováním nové kuchyňky a environmentální učebny. Hlavní práce měly započít před začátkem letních prázdnin. Firma, která vyhrála výběrové řízení, ale těsně před podpisem smlouvy odstoupila.

Také další významný projekt, který zahrnuje dokončení úprav před nádražím a výstavbu parkovišť i chodníků, musel být pozastaven.

„Stavební firma, která byla jediná v soutěži, si nakladla pro město nepřijatelné podmínky - soutěž musela být zrušena a bude se opakovat,” uvedl ve zpravodaji města starosta Tomáš Smrčka.

Také v Černošicích se chystají v roce 2019 výrazně investovat do školství. Městu se podařilo získat dotaci skoro devět milionů korun na zlepšení infrastruktury školy i na zajištění bezbariérovosti školy a vybudování odborných učeben.

Jednou z nejnákladnějších investičních akcí v roce 2019 v Černošicích ale bude rekultivace bývalé skládky U Dubu za více než 40 milionů korun. Skládka na jihozápadním okraji města bude uvedena do stavu, který umožní její začlenění do okolního prostředí.

Zároveň budou eliminovány negativní dopady skládky na okolí.

V Letech chtějí v roce 2019 vybudovat nové autobusové zastávky u obchodního centra včetně bezpečného přechodu a pokračování chodníků u OC Lety a v Dobřichovické ulici.

„Jde o pokračování letošní investice do stavby chodníků. Věříme, že se tím nejen zvýší bezpečnost chodců kolem silnic, ale současně tím podpoříme chuť občanů nechat doma auto a do obchodu se pro malý nákup vypravit třeba pěšky,” míní starostka Barbora Tesařová.

 

 

4.1.2019   Pavla NOVÁČKOVÁ    Vyšlo v NN 26/2018