Hlavní obrázek

Dnes je sobota 15.8.2020 - Svátek má Hana, zí­tra Jáchym.

Dobřichovické čeká náročná příprava

NOVÁČKOVSKÉ NADŠENÍ VYPRCHALO, FOTBALISTÉ DOBŘICHOVIC SE OCITLI MEZI POSLEDNÍMI...

Mezi sportovní veřejností se traduje, že pro většinu fotbalových týmů je nejkritičtějším obdobím druhý rok v nové soutěži, kdy už vychladne nováčkovské nadšení. Dobřichovice, které již druhým rokem hrají okresní přebor, potvrzují, že na tom opravdu něco bude...

V soutěžním ročníku 2017/2018 se jim po postupu ze lll. třídy náramně dařilo a dlouho se vyhřívaly na čele tabulky. Zato vstup do druhého ročníku 2018/2019 se příliš nepodařil.

V přípravných zápasech mužstvo sice poráželo celky z l. A třídy, ale přišlo o několik klíčových hráčů. Tyto zraněné opory pak chyběly v úvodu soutěže. Hned v prvním kole přišla překvapivá porážka 1:4 s Měchenicemi na domácím hřišti. Týmu se přestalo dařit herně i výsledkově a ani bojovnost a nasazení nebyly na obvyklé úrovni. Na marodku navíc přibývali další hráči a následovaly i další bodové ztráty. Místo očekávaných horních pater tabulky se Dobřichovice najednou nacházely mezi posledními! K postupnému zlepšování došlo až ve druhé půli podzimu, když se do sestavy začali vracet dlouhodobě chybějící »marodi«. Úchvatný byl zejména zápas v Psárech, kde naši vyhráli 4:2 nad celkem, v jehož dre- su nastoupil internacionál Pavel Kuka a další výrazné individuality. Tým opět získal svojí »tvář«, na jakou byli jeho fanoušci dříve zvyklí. V 10. kole ho v zápase s Hostivicemi (2:4) sice děsivě poškodil rozhodčí, ale v posledním, dvanáctém kole se mužstvo opět zvedlo a zvítězilo nad druhým celkem tabulky - Jinočany, vysoko 5:2! Dobřichovice nakonec přezimují ve středu tabulky, na 7. místě, se ziskem 15 bodů - za 5 výher a 7 porážek, s vyrovnaným skóre 25:25. V zimním období je naplánovaná náročná příprava, protože okresní přebor je velice vyrovnaný a v Dobřichovicích ho chceme hrát i v dalších letech.

 

1.1.2019   Miloslav oMáČKa    Vyšlo v NN 25/2018