Hlavní obrázek

Dnes je středa 21.11.2018 - Svátek má Albert, zí­tra Cecílie.

Vižinského Trotlíka vyhráli Zbirožští bukanýři

Vižinského Trotlíka vyhráli Zbirožští bukanýři. (Autor: Jana FIALOVÁ, 23.10.2018)

Netradiční cyklistický závod pro celou rodinu, který již několik let nese název Vižinský Trotlík, se konal ve Vižině. Původně byl naplánovaný na poslední víkend o prázdninách, ale kvůli dešti byl odložen. Loňský vítězný tým Hájků vymýšlel disciplíny a zajistil odměny. Trasa vedla vsí a lesem nad Vižinou. Závodníci na startu obdrželi mapu, hrací kartu a syrové vejce, které museli dovézt do cíle. Po trase bylo 7 disciplín, na nichž se hrálo o velké množství bodů, které pak rozhodly v závěrečném hodnocení. Na prkně museli vytlačit mokré mýdlo, házeli vejcem na nejdelší vzdálenost, hráli ruletu, kimovku, poznávali chutě se zavázanýma očima, u rybníku plnili nádoby z propíchnutého pytle a stříleli z gumového praku na plyšáky. Jinde hledali schované obrázky. Závodu se zúčastnilo osm týmů. Vyhráli přespolní Zbirožští bukanýři - získali putovní pohár a řadu odměn.