Hlavní obrázek

Dnes je čtvrtek 25.4.2024 - Svátek má Marek, zí­tra Oto.

Řevnický tenisový »Václavák« poprvé ovládli Froňkovi

NEJLEPŠÍ ČTYŘI. Finalisté hlavní kategorie »Václaváku«, vpravo Martin a Pavlína Froňkovi z Řevnic s vítězným pohárem. (Autor: ARCHIV, 23.10.2018)

Řevnice - Dramatické boje přinesl letošní Václavský turnaj rodinných párů. Tradiční akci na zakončení letní tenisové sezony pořádal Sportclub Řevnice na kurtech u Liďáku a poprvé v historii ji vyhrála Pavlína Froňková se sedmnáctiletým synem martinem.

Velký pohár si tedy neodnesli šampioni z předchozích ročníků Schierovi, ti kvůli zranění syna Mikiho tentokrát vůbec nenastoupili.

Populární »Václavák« má v Řevnicích více než dvacetiletou tradici, hraje se na státní svátek svatého Václava. Letos se termín výjimečně posunul na neděli 30. září kvůli účasti nejmladšího tenisového družstva Sportclubu na mistrovství republiky (zde skončilo na skvělém čtvrtém místě za Spartou Praha, TK Prostějov a LTK Liberec).

Hrálo se od nedělního rána až do večerního šera, počasí i účast byly na úrovni - přihlásilo se jedenadvacet párů. V nejmladší kategorii obhájili prvenství Adam Novák s otcem Vladimírem, který se vzápětí vydal na kurt znova - tentokrát se starším synem Viktorem a bylo z toho stříbro ve střední (žákovské) kategorii. V ní zavládly tuhé boje, vítězové Natálie Langhammerové s otcem Jaroslavem totiž postupovali do hlavní soutěže až ze třetího místa ve skupině! Vrcholem turnaje rodin byla klání v hlavní dorostenecké třídě. Vyrovnané zápasy zde musely rozhodovat »smrťáky«, čili jedna jediná výměna určovala postupujícího. Pouze finále v podání Froňků přineslo hladší průběh 6:2, po němž se už odzátkovalo dětské šampaňské na znamení konce letošní letní tenisové sezony v Řevnicích.