Hlavní obrázek

Dnes je neděle 19.5.2019 - Svátek má Ivo, zí­tra Zbyšek.

Ve Vižině se utkalo osm set malých hasičů

PLAMEN. Hasičská soutěž pro děti se poslední květnový víkend konala na fotbalovém hřišti ve Vižině. (Autor: Jana FIALOVÁ, 26.5.2018)
ORGANIZÁTORŮM PŘÁLI NA RÁDIU BLANÍK.„AŤ JSOU HASIČI VE VIŽINĚ POŘÁD NA STEJNÉ VLNĚ...”

O víkendu 26. a 27. května se ve Vižině konalo okresní kolo hasičské soutěže pro děti nesoucí název Plamen. Velkou akci ohrozilo deštivé počasí, které se naším krajem přehnalo dva dny před jejím vypuknutím. Naštěstí je hřiště na Vižině kvalitně postaveno - již v pátek odpoledne byl vlhký jen jeden roh a počasí se umoudřilo.

Přípravy začaly již 25. května odpoledne. Chystaly se překážky, rozměřovaly trasy, uklízelo se, připravovalo se občerstvení a zázemí pro téměř osm set závodníků, rozhodčí, vedoucí mládeže a fanoušky jednotlivých týmů. Z okresu Beroun se sem sjeli malí hasiči tří kategorií: přípravka, mladší žáci a starší žáci. V sobotu se běhaly štafety, v neděli se v nich pokračovalo i s požárními útoky.

Místní hasiči odvedli velký kus práce, a proto jim na Blaníku zahráli v písničkách na přání písničku od Michala Davida Pár přátel stačí mít s tímto vzkazem.

„Milý Blaníčku, zahraj písničku, ať jsou hasiči ve Vižině pořád na stejné vlně. Ať jim jejich kuráž nikdo nezkazí a všechny společně porazí. Ať jsou pořád skvělá parta, Plamen ať zvládnou jako Sparta. Děkujeme lidičky, poslouchejte písničky a milujte hasičky.

Mějte se rádi a zůstaňte kamarády! V neděli při slavnostním vyhlašování výsledků byly předány pamětní medaile za dlouholetou činnost u sboru dobrovolných hasičů Vižina Josefu Rybákovi, Jiřímu Stránskému, Jaroslavu Černému a Josefu Cajthamlovi. Vižinská hasičata ve velké okresní konkurenci vybojovala devátou a dvanáctou příčku, proto svůj úspěch oslavila společně bouchnutím dětského šampaňského.

 

7.6.2018   Jana FIALOVÁ    Vyšlo v NN 11/2018