Hlavní obrázek

Dnes je sobota 19.1.2019 - Svátek má Doubravka, zí­tra Ilona.

Šťastný výherce si odnesl vysavač

NA PLESE. Veselo bylo na plese dětské lidové muziky Notičky z Řevnic. (Autor: Miloslav FRÝDL, 24.4.2018)
NÁVŠTĚVNÍCI PLESU SOUBORU NOTIČKY SE V ŘEVNICKÉM LIDOVÉM DOMĚ BAVILI AŽ DO RÁNA

Dětská lidová muzika Notičky z Řevnic, folklorní soubor sdružující na pět desítek členů, pořádala ples.

Pro celý soubor i rodiny jeho členů je to vždy událost. Zapojí se do příprav, rozvážejí pozvánky i plakáty, zdobí sál, shánějí dárky do bazárku, ceny do slosování...

Letos se ples konal 7. dubna a venku bylo jak v létě. Navzdory krásnému počasí, které spíš než na tancovačku lákalo k opékání buřtů, se sál zaplnil a mohlo se začít. K tanci a poslechu vyhrávaly nejen Notičky, ale také již prověřený Ideal Band. V půl osmé to Notičky »rozbalily« s prvním překvapením, které se neslo v duchu pohádky Ledové království. Nechyběla Ana, Elsa, Sven, Olaf… Děti byly roztomilé, krásně zpívaly i tančily. V průběhu večera došlo na dámskou volenku s květinami a výbornými koláči Lenky Mihalíkové i na tombolu maskovanou za bazárek. Dalším překvapením, které si velké Notičky nachystaly, bylo pásmo společně sestavené z melodií filmu Limonádový Joe. Nechyběly krásné volánkaté šaty, červené rty, kankan, cigárko..., u kluků klobouky, kolty, vesty, kostkaté košile... Opět skvělé! Součástí programu bylo tradiční loučení velkých dětí se souborem. Tentokrát to »postihlo« Jonáše Flemra,který v den konání plesu navíc slavil své sedmnácté narozeniny. Na rozloučenou dostal přímo na parketu i narozeninového »hobla«.

Soutěž o nejhezčí krojovaný pár vyhráli Brennerovi ze Všeradic, cenou jim byl dort od »babičky roztleskávačky« Věrky Hrubé.

Závěrem večera byli pozváni na pódium bývalí členové Notiček, aby si zahráli a zazpívali. A že jich bylo! Po půlnoci přišel zlatý hřeb večera losování vstupenek o hlavní ceny.

Zhostili se ho největší sponzoři: p.Živný, Petr Pawlica a Mildík FRÝDL.[ Vítězové mohli získat zimní bundu, předplatné NN, vstupenky na muzikál či vysavač. A pak už se jen plesalo - až do rána. Díky vedoucím Notiček Lence Kolářové, Pavlínce Petrové a Marušce Brennerové.

 

 

24.4.2018   Petra FRÝDLOVÁ    Vyšlo v NN 8/2018