Hlavní obrázek

Dnes je sobota 19.1.2019 - Svátek má Doubravka, zí­tra Ilona.

Viděli Ivančenu, blbli ve Světě techniky

IVANČENA. Řevničtí skauti během svého putování dorazili také k »mýtické« mohyle na Ivančeně. (Autor: Martina ADAMOVÁ, 19.4.2018)
TRADIČNÍ VELIKONOČNÍ VÝLET ZAVEDL LETOS ŘEVNICKÉ SKAUTY DO OSTRAVY I JEJÍHO OKOLÍ

Na velikonoční prázdniny vyrazili řevničtí skauti, jako každý rok, se všemi oddíly na velikonoční výlet. Tentokrát byla místem našeho pobytu Ostrava.

Vypravili jsme se ve čtvrtek odpoledne a po delší cestě se zpožděním nás v pozdních nočních hodinách čekala ve Svinově naše hostitelka. Přesunuli jsme se do skautské klubovny v Porubě, kde jsme bydleli celou dobu.

Programu jsme měli hodně - hned v pátek ráno jsme vyrazili do Hornického muzea Landek. Tam jsme si nejprve prohlédli sekci věnovanou důlnímu záchranářství. Následovala jízda výtahem do podzemí a prohlídka dolů. Během odpoledne jsme ještě stihli kratší prohlídku města. V sobotu nás čekal pěší výlet na místo dlouho očekávané, mohylu na Ivančeně v Beskydech. Pěší výlet byl po dni ve městě příjemnou změnou a kromě symbolického skautského místa jsme si užili i zbytků sněhu.

V neděli byla na programu prohlídka Dolních Vítkovic včetně Světa techniky. Prohlídku si užili malí i velcí, veškeré exponáty byly interaktivní, a tak jsme se všichni pořádně vyblbli.

K večeru jsme se pustili do velikonočních příprav - pletení pomlázek a barvení vajíček. Na Velikonoční pondělí se hodovalo, následoval úklid, balení a po obědě jsme vyrazili zpět do domovského městečka. Akci jsme si moc užili a na všechny výlety i zážitky budeme dlouho vzpomínat.

 

 

20.4.2018   Šimon MARTINEC    Vyšlo v NN 8/2018