Hlavní obrázek

Dnes je čtvrtek 16.8.2018 - Svátek má Jáchym, zí­tra Petra.

Kompletní program XIX. ročníku festivalu

BEROUN, NÁMĚSTÍ J. BARANDA, 5. května 2018

10.00-11.00 – TŘEHUSK, staropražská kapela
11.05-11.25 – MŠ VRCHLICKÉHO, Beroun
11.35-12.05 – BONBON, Beroun
12.15-12.50 (do příchodu průvodu) – ROKYTKA, dudácká muzika
12.30 – Řazení průvodu u kruhového objezdu
12.40 – Průvod vychází od kruhového objezdu směr Barrandovo náměstí
13.00 – PŘEDÁNÍ PRÁVA K POŘÁDÁNÍ MÁJŮ, ZAHÁJENÍ FESTIVALU
13.10-13.25 – MŠ POD HOMOLKOU, Beroun
13.25-13.35 – DUHOVÁ ŠKOLKA, Beroun
13.35-13.45 – ZŠ ZÁVODÍ, Beroun
13.50-14.20 – ROKYTKA, folklorní soubor, Rokycany
14.25-14.55 – KOLÁČOVÝ VSTUP (představení poroty, vyhodnocení donesených koláčů, soutěž v pojídání koláčů)
15.00-15.25 – LADŮV NÁRODOPISNÝ SOUBOR, Hrusice
15.30-16.10 – KRUŠNOHORSKÁ DUDÁCKÁ MUZIKA, Most
16.20-17.20 – SKALANKA, Švihov
17.25-17.50 – OSMIKRÁSKA, Lidová muzika z Prahy
17.55 – KÁCENÍ MÁJKY, hraje Osmikráska


VINAŘICE, NÁVES. 5. května 2018

13.00 - cca 16.30 – PRŮVOD OBCÍ, hraje TŘEHUSK
17.00 – TŘEHUSK, staropražská kapela, Poberouní
17.30 – Ceremoniál žádání o právo
17.35 – KRUŠNOHORSKÁ DUDÁCKÁ MUZIKA, Most
18.20 – DRAŽBA A KÁCENÍ MÁJKY, hraje Skalanka
18.30 – 20.30 SKALANKA, Švihov

VŠERADICE, U HOSPODY, 12. května 2018

12.00 – 12.50 Cimbálová muzika JIRKOVÁK, Jirkov
12.55 – PRŮVOD OD KOSTELA s dechovkou DOMAŽLIČANKA
13.00 – PŘEDÁNÍ PRÁVA K POŘÁDÁNÍ MÁJŮ, ZAHÁJENÍ FESTIVALU
13.05 – DĚTSKÉ TANEČKY, Všeradice
13.20 – ČESKÁ BESEDA, Všeradice
13.45 – PRŮVOD VSÍ – Hraje DOMAŽLIČANKA, Domažlice
18.00 – 18.25 NOTIČKY, Řevnice
18.30 – 18.55 Dudácká muzika PRAŠTĚNKA, Praha
19.00 – 19.30 TŘEHUSK, Poberouní
19.35 – ČESKÁ BESEDA (Všeradická chasa)
19.55 – DRAŽENÍ A KÁCENÍ MÁJE, hraje Domažličanka

20.00 – TANEČNÍ ZÁBAVA v sále hospody Na Růžku – Hraje Pavel Brenner & kapela

SVINAŘE, U HOSPODY, 12. května 2018

13.00 - cca 17.00 – PRŮVOD OBCÍ, hraje TŘEHUSK
18.15 – Průvod k pomníku + položení věnce
18.20 – Ceremoniál žádání o právo
18.30 – KLÍČEK, Řevnice
18.50 – ZŠ LITEŇ, divadelní představení
19.05 – MŠ SVINAŘE
19.20 – NOTIČKY, Řevnice
19.45 – Kácení májky, hrají Notičky
20.00 – Taneční zábava U Lípy

HLÁSNÁ TŘEBAŇ, NÁVES, 12. května 2018

14.00 – Cimbálová muzika JIRKOVÁK, Jirkov
14.55 – PRŮVOD KROJOVANÝCH ÚČASTNÍKŮ od hospody k májce
15.00 – SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ, ceremoniál žádání o právo
15.05 – 15.15 MŠ Hlásná Třebaň
15.15 – 15.25 HOLKY V ROZPUKU
15.25 – 15.45 HLÁSEK, Pěvecký sbor
15.50 – 16.15 PRAŠTĚNKA, dudácká muzika, Praha
16.20 – 16.40 KLÍČEK, Řevnice
16.45 – 17.05 PRAMÍNEK, Černošice
17.10 – 17.25 SLEZSKÁ BESEDA (Klíček)
17.30 – MALÍ SOKOLOVÉ, Hlásná Třebaň 
17.40 – MORAVSKÁ BESEDA (SDH Hlásná Třebaň)
18.00 – DRAŽBA A KÁCENÍ MÁJE, hraje Třehusk

ČERNOŠICE-MOKROPSY, MASOPUSTNÍ NÁMĚSTÍ, 13. května 2018

14.00 – ZAHÁJENÍ STYLOVÉHO JARMARKU
14.00 – TŘEHUSK, Poberouní
14.50 – PRŮVOD KROJOVANÝCH ÚČASTNÍKŮ od mokropeské kapličky, hraje TŘEHUSK
15.00 – SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ
15.05 – ČERNOŠICKÉ DĚTI: MŠ KARLICKÁ + MŠ a ZŠ JEDEN STROM
15.30 – MODŘENEC, dětský folklorní soubor Praha
15.55 – VONIČKA, dětský valašský soubor, Čestlice
16.25 – PRAŠTĚNKA, dudácká muzika, Praha
16.50 – COISCÉIM + JAUVAJS, irští tanečníci a muzikanti, Praha
17.35 – PRAMÍNEK, ZUŠ Černošice
18.00 – DRAŽBA A KÁCENÍ MÁJE – hraje Pramínek

PRAHA, NÁPLAVKA U HERGETOVY CIHELNY, 14. května 2018

14.00 – Slavnostní zahájení
14.30 – CORO VENEZIANO G.S.V.V.M, chór gondoliérů, Benátky (Itálie)
15.00 – HÁJÍČEK, dětská lidová muzika, Praha
15.25 – BETTY, taneční škola, Praha
15.45 – TŘEHUSK, staropražská kapela, Poberouní
16.15 – VERPÁN, folklorní soubor, Praha
16.40  – CIMBÁLOVÁ MUZIKA Michala Horsáka, Praha
17.20 – CORO VENEZIANO G.S.V.V.M, chór gondoliérů, Benátky (Itálie)

ZADNÍ TŘEBAŇ, NÁVES, 19. května 2018

13.00 – ZAHÁJENÍ STYLOVÉHO JARMARKU, Projížďky na koních
13.15 – POBOŽNOST U KAPLIČKY
13.30 (po skončení pobožnosti) – ELČOVICKÁ DUDÁCKÁ MUZIKA, Lčovice
14.20 – PRŮVOD KROJOVANÝCH ÚČASTNÍKŮ, hraje dechová hudba Netolička
14.30 – TŘEBASBOR, Zadní Třebaň
14.35 – CEREMONIÁL ŽÁDÁNÍ O PRÁVO
14.40 – TŘEBASBOR, Zadní Třebaň
14.50 – CANTO CARSO, Řevnice
15.05 – KAMÝČEK, Kamýk nad Vltavou
15.30 – NETOLIČKA, Netolice
16.30 – PROMĚNY, Řevnice
17.00 – NOTIČKY, Řevnice
17.30 – TŘEHUSK, Poberouní
18.30 – VYSTOUPENÍ DĚTÍ ZE ZŠ A MŠ, MORAVSKÁ BESEDA, KÁCENÍ MÁJKY (Hraje Třehusk)

LETY, NÁVES, 26. května 2018

12.00 – ZAHÁJENÍ JARMARKU
12.10 – POBOŽNOST U KAPLIČKY
12.30 – HÁJENKA, Mrákov
13.45 – PRŮVOD od Kafků na náves
14.00 – PŘEDÁNÍ PRÁVA K POŘÁDÁNÍ MÁJŮ, ZAHÁJENÍ FESTIVALU
14.05 – MŠ Lety, MŠ Dobřichovice, Školinka NONA
14.35 – UKÁZKA malých hasičů SDH LETY + Prezentace techniky/kouzelník Juřina
14.50 – PROMĚNY, Řevnice
15.20 – DOMAŽLICKÁ DUDÁCKÁ MUZIKA, Domažlice
16.10 – NOTIČKY, Řevnice
16.40 – UKÁZKA malých hasičů SDH LETY + Prezentace techniky/kouzelník Juřina
17.00 – THE DIXIE HOT LIKS
18.15 – MORAVSKÁ BESEDA, Proměny
18.30 – TŘEHUSK, staropražská kapela, Poberouní
18.55 – KÁCENÍ MÁJKY, hraje Třehusk
19.00 – BRASS BAND RAKOVNÍK

KARLŠTEJN, NÁMĚSTÍ, 27. května 2018

13.30 – 12 PLZEŇ, dechovka Konzervatoře Plzeň
14.35 – (Do příchodu průvodu) HRUŠKA, dudácká muzika, Zbraslav
14.55 – PRŮVOD OD J. CHYBY NA NÁMĚSTÍ , hraje 12 PLZEŇ
15.00 – HRUŠKA, Zbraslav
15.05 – PŘEDÁNÍ PRÁVA K POŘÁDÁNÍ MÁJŮ, slavnostní zahájení
15.10 – DOMEČEK, Karlštejn
15.25 – DĚTI MŠ Karlštejn
15.35 – MLADÁ HUDECKÁ MUZIKA, Praha
16.10 – MIRABEL, irský taneční soubor, Praha 
16.40 – KYTIČKA, Praha
17.00 – TŘEHUSK, Poberouní
17.35 – MORAVSKÁ BESEDA (Proměny, Řevnice)
17.55 – KÁCENÍ MÁJKY, hraje Třehusk

 

9.4.2018   Miloslav FRÝDL