Hlavní obrázek

Dnes je pondělí 25.3.2019 - Svátek má Marián, zí­tra Emanuel.

Směr hrad vyrazí parní vlak

NABÍDKA AKCÍ O VELIKONOČNÍM VÍKENDU JE BOHATÁ

Poberouní - na přelom března a dubna letos připadají velikonoční svátky. Během tohoto víkendu se můžete vydat parním vlakem na křivoklát či pobavit se na tradiční veselici v mníšeckém zámku. Týdenní oslavy plánuje i Beroun.

Již v sobotu 24. 3. se od 11.00 konají Jarní trhy s velikonočním zbožím na zámku Dobřichovice. V kulturním programu vystoupí od 13.00 Tutte Le Note (Chorus Angelus), v 15.00 divadlo Sto opic s pohádkou Zajíček a velká mrkvová záhada.

Chybět nebudou projížďky na koních, kovář, dílny s velikonoční tematikou a pečení jídášů.

O velikonočním víkendu se můžete například vypravit na hrad Křivo- klát, kde se konají tradiční Knížecí Velikonoce. V sobotu i v neděli budete moci nakupovat na velikonočním jarmarku, o hudební a taneční zábavu se postarají folklórní soubory: Divadélko z pytlíčku, kejklíř Vojta Vrtek a Thomas Lupino. Z Prahy a Berouna pojede na hrad parní vlak.

Živo bude o tomto víkendu i v nedalekém zámku Mníšek pod Brdy. Již posedmnácté se 31. března uskuteční Velikonoční veselice spojena s charitativní akcí. Na nádvoří i v zahradě bude po celý den připraven rozmanitý program.

Speciální velikonoční akci nazvanou Veselé Velikonoce přichystalo Městské kulturní centrum Beroun. Týden plný zajímavého programu zahájí v neděli 25. 3. pohádky na Plzeňce, v úterý 27. března budou místní školáci zdobit májky na Husově náměstí, kde se 28. 3. uskuteční kulturní vystoupení škol a školek. V pátek 30. 3.

bude v berounském Muzeu keramiky otevřena tvůrčí dílna, kde si budete moci uplést pomlázku nebo vyrobit velikonoční kraslice.

Sváteční bohoslužby v řevnickém kostele

  • Zelený čtvrtek 29. 3. 18:30
  • Velký pátek 30. 3. 18:30
  • Bílá sobota 31. 3. 20:30
  • Boží hod velikonoční 1. 4. 9:30
  • Pondělí velikonoční 2. 4. 9:30

 

27.3.2018   Pavla NOVÁČKOVÁ    Vyšlo v NN 6/2018