Hlavní obrázek

Dnes je neděle 16.12.2018 - Svátek má Albína, zí­tra Daniel.

Hasiči nacvičovali záchranu tonoucího

Po tři mrazivé dny řevničtí hasiči absolvovali na řece Berounce pod letovským mostem cvičení záchrany tonoucího ze zamrzlé řeky. (Autor: Pavel VINTERA, 9.3.2018)

Po tři mrazivé dny bylo minulý týden živo na řece Berounce pod letovským mostem. Řevničtí hasiči zde absolvovali tradiční cvičení záchrany tonoucího ze zamrzlé řeky.

„Cvičení se postupně zúčastnili pracovníci všech tří směn,” uvedl profesionální hasič Pavel Vintera s tím, že na řece se »zasahovalo« ve středu, čtvrtek i v pátek. Jeden z hasičů oděn do speciálních neoprenových oděvů přivázaný na lano představoval zraněného, ostatní jej u ledové vody zachraňovali.

„Naštěstí jsme zatím nemuseli u takového případu zasahovat naostro,” dodal Vintera. Podle odborníků není na mnoha místech řeky led dostatečně silný jako byl například loni. Problém přinesou i další dny, kdy se budou střídat mrazivé teploty s teplotami nad bodem mrazu. Ledová vrstva, která je i v současné chvíli nedostatečná, začne ubývat a riziko prolomení ledu se ještě zvýší.

 

 

12.3.2018   Pavla NOVÁČKOVÁ    Vyšlo v NN 5/2018