Hlavní obrázek

Dnes je sobota 19.1.2019 - Svátek má Doubravka, zí­tra Ilona.

Dětský karneval a - fašaňku je konec!

MUŠKETÝŘI. Čtyři mušketýři - nejlepší maska v kategorii nejstarších dětí. (Autor: Miloslav FRÝDL, 22.2.2018)

Zadní Třebaň - Konec masopustního víkendu obstaral jako už tradičně dětský karneval ve Společenském domě v Zadní Třebani. Asi šest desítek dětí s přibližně stejně početným doprovodem si do sytosti užilo kamarádů, tance, muziky i soutěžení.

V sále bylo pořádně veselo. Parket byl skoro celou dobu plný, děti i s rodiči tančily na hudbu kapely Třehusk, která zahrála i několik sérií pohádkových písniček.

Kromě Třehusku čekala na děti dvě zajímavá zpestření - nejdříve předvedl své kouzelnické umění dvanáctiletý Matěj Boxan ze Svinař, poté zazpívala studentka Mezinárodní konzervatoře Praha Aneta Špačková. Caparti se bavili také soutěžemi, vyhrávali ceny v tombole a mohli si nechat namalovat obličej. Vyhlašování nejlepších masek se neobešlo bez smutnění těch, kteří nevyhráli, ale tak už to bývá. Porotě se nejvíce líbily tyto masky: v nejmladší kategorii vodník Mareček, v prostřední dvojice potápěč a medúza a v nejstarší čtyři mušketýři. Všem předala dorty starostka obce Markéta Simanová. Další odměny si odnesli třeba dráček, princezna, muchomůrky nebo trol. Všechny ostatní děti dostaly jako cenu útěchy muffin od Marie Brennerové.

 

26.2.2018   Lucie HOCHMALOVÁ    Vyšlo v NN 4/2018