Hlavní obrázek

Dnes je čtvrtek 21.2.2019 - Svátek má Lenka, zí­tra Petr.

Vánoční akademie liteňské školy dostala podobu televizní show

Vánoční akademie ZŠ Liteň žáků 9. třídy, kteří tentokrát zvolili formu televizní show. (Autor: Hana HAVELKOVÁ, 2.2.2018)

Tradiční Vánoční akademie ZŠ Liteň se konala na konci loňského roku. V roli pořadatelů i moderátorů se předvedli žáci 9. třídy, kteří tentokrát zvolili formu televizní show. Uváděli vystoupení, připravili si reklamy a na závěr se s diváky rozloučili písní. Vše zvládli na výbornou a my v hledišti jsme si s překvapením uvědomili, jak rychle z malých capartů vyrostou mladé dámy a pánové.

Kino bylo nabité k prasknutí, přišli nejen rodiče, příbuzní, ale také bývalí absolventi. Na pódiu se postupně představily děti ze všech tříd prvního stupně. Prvňáčci posílení o své učitelky Terezu Macourkovou a Lenku Říhovou zazpívali několik písniček. Po nich se na pódiu začali rojit čerti vedeni samotným Luciferem (třídní učitelkou Dášou Karlovou). Následovali žáci druhé B, s nimiž učitelka Dáša Linková nacvičila pásmo básniček a písniček, nechyběl ani tanec. Jarmila Frajerová se svými třeťáky vytvořila pravou vánoční atmosféru dramatizací koledy Jak si krásné neviňátko. Čtvrtá A s učitelkou Janou Husákovou a Petrem Krutským si dali náročný úkol: bez podpory reprodukované hudby předvedli píseň Severní vítr. Sami zpívali i se doprovázeli na hudební nástroje. Čtvrťáci z béčka okouzlili publikum dramatizací pohádky O dvanácti měsíčkách. Učitel Vlastimil Taraba měl šťastnou ruku při výběru postav, vystoupení se setkalo s velkým ohlasem. Poslední dvě představení byla skutečným vyvrcholením. Nejdříve trochu dojetí při písni 5.

A, v níž se střídal lehký humor s aktuálním problémem válečných konfliktů.

Jen co si diváci osušili oči, přišel další pláč. Tentokrát šlo ovšem o slzy smíchu - vystoupení kluků z 5. B bylo skvělé. Připomínám, že tato třída je v letošním školním roce tvořena jen chlapci; původně ve třídě dívky byly, ale zkrátka to tak nějak postupně vyšlo... Nejdřív Popelka. Role všichni zvládli na jedničku. Neumím posoudit, zda byly nejlepší ošklivé sestry, Popelka, krásný princ, vypravěč či dobrá víla. Dokonale sehraná parta pod vedením třídní učitelky Heleny Řezáčové předvedla skvělý kus. A to nebylo všechno! Následovalo vystoupení s názvem Co děláme, když… aneb Jak prožíváme školní den. Jednalo se o koláž složenou z vhodně vybraných písní a průvodního slova, v níž kluci předváděli publiku, jak vypadá jejich všední den. Například Vašek s výrazem neviňátka pronesl větu.

„Představ si, že v některých třídách o přestávkách svačí... To my jsme celou dobu v pohybu a sem tam do sebe narazíme!” Následovala část hitu skupiny Kabát ...Když se u nás chlapi poperou... a kluci přešli do akce. V tu chvíli už bylo publikum jejich a závěrečný potlesk nebral konce. My, kteří držíme o přestávkách dozory, můžeme podobnost s všednodenní realitou potvrdit... Na závěr nám jménem žáků 9. třídy popřáli Iva s Petrem krásné Vánoce a šťastný nový rok. Děkujeme a přejeme totéž.

Jsme rádi, že se Vánoční akademie naší školy stala tradičním zastavením v předvánočním čase, místem setkání rodičů a přátel školy, našich absolventů a občanů Litně i vesnic v okolí. Díky Městysu Liteň za půjčení sálu kina. Nejvíc práce má během představení i při zkouškách zvukař Petr Krutský, jemuž tímto také děkujeme.

 

 

5.2.2018   Hana HAVELKOVÁ    Vyšlo v NN 2/2018