Hlavní obrázek

Dnes je čtvrtek 21.2.2019 - Svátek má Lenka, zí­tra Petr.

Tři králové vybírali na charitu i na školku

Tři Králové požehnali 6. 1. během bezmála pětihodinové obchůzky více než 50 svinařským domácnostem. (Autor: Lucie BOXANOVÁ, 15.1.2018)

Tři Králové požehnali 6. 1. během bezmála pětihodinové obchůzky více než 50 svinařským domácnostem. Tradičně berou tuto akci za své místní sokolové, kteří se dělí na dvě party, aby pokryli co největší území obce. Moc děkujeme, že si i v této uspěchané době udělali chlapi čas a podporují tak dodržování starých tradic. Zároveň děkujeme všem, kteří přispěli do kasičky - výtěžek cca 6000 Kč bude předán místní školce.

Lucie BOXANOVÁ

Letošní charitativní sbírky se v Mořince zúčastnily dva pilné týmy. Jeden, ten původní, který již několik let sbírce pravidelně a za každého počasí prošlapává cestu a jehož členové Adda, Jenda i Pepino jsou již náctiletí, a druhý, nový, složený z Amálky, Alenky, Johanky, Terezky... Všechny děti koledovaly s velkým zaujetím a nasazením. Na výsledek si musíme počkat, až budou kasičky odpečetěny. Jelikož nový tým stihl obejít celou ves, rozhodly se starší děti pro koledování v osadě Chaloupka a v části Letů. V Chaloupkách byly přijímány radostně, koleda byla bohatá. V Letech byla situace těžší, děti se setkaly i s nepřijetím a odmítavým postojem k charitě.

Velké poděkování si zaslouží Ti, kteří do sbírky přispěli, i děti, jež mají chuť nasadit si královské koruny a vyrazit ven zazpívat koledu s odvahou, že ne všude budou vítány.

Martina BARCHÁNKOVÁ

 

17.1.2018   Lucie BOXANOVÁ, Martina BARCHÁNKOVÁ    Vyšlo v NN 1/2018