Hlavní obrázek

Dnes je čtvrtek 16.8.2018 - Svátek má Jáchym, zí­tra Petra.

Dvanáctileté dívce naměřili 1,62 promile!

Dobřichovice - To, že mládež ruší noční klid, není nic neobvyklého. To, že u toho občas popíjí, bohužel také ne. Když ale strážníci naměří dvanáctiletému »dítěti« bezmála dvě promile alkoholu, neobvyklé to je. Velmi neobvyklé! „Krátce před půlnocí 29. 9. jsme přijali telefonické oznámení o skupině mládeže, která v parku v Dobřichovicích ruší noční klid,” popisuje velitel Městské policie Černošice Otmar Klimsza. Když hlídka dorazila na místo, pokusili se sice »mládežníci« utéct, ale strážníkům se jich část podařilo zadržet.

„Dívenka, která se snažila ukrýt za stromy, vypadala jako nezletilá a nedokázala prokázat totožnost. Tvrzení, že si občanský průkaz zapomněla doma, bylo následně vyvráceno »státními« policisty - ti zjistili, že je jí teprve 12 let,” uvedl Klimsza.

„Protože dívka vykazovala znaky podnapilosti, byla provedena dechová zkouška,” dodal.

K překvapení všech měřící přístroj ukázal hodnotu 1,62 promile alkoholu v dechu. Dívka policistům tvrdila, že alkohol jí podal neznámý mladík, který již odešel. Na místo byla přivolána záchranka, která nezletilou převezla k dalšímu vyšetření a detoxikaci do nemocnice v Motole.

„Hlídka Policie ČR pak za dívkou do nemocnice přivezla i jejího otce,” uzavřel Klimsza s tím, že případem se teď bude zabývat orgán sociálněprávní ochrany dětí a zároveň také policie pro podezření ze spáchání trestného činu podání alkoholu dítěti.

 

 

12.10.2017   Miloslav FRÝDL    Vyšlo v NN 20/2017