Hlavní obrázek

Dnes je pondělí 22.10.2018 - Svátek má Sabina, zí­tra Teodor.

Postřižiny se rozloučí v Mníšku

Karel Král jako strýc Pepin a Adéla Červenková představující paní správcovou ve svinařském představení muzikálu Postřižiny (Autor: Miloslav FRÝDL, 13.8.2017)

Vydařené představení muzikálu Postřižiny viděli diváci v sobotu 12. 8. 2017 na nádvoří zámku ve Svinařích. Tři stovky přítomných si mohly vychutnat všechny známé a oblíbené scény: Maryšku s hostinskou koupající se v sudu, skok pana De Giorgiho z pivovarského komína, příjezd staré hasičské stříkačky i »výprask« Maryšky šlahounkem v samotném závěru hry. Muzikál Postřižiny se tímto představením po osmi úspěšných sezonách rozloučil s Poberouním - pod komínem svinařského zámku, tedy na stejném místě, kde měl v roce 2008 jednu z premiér.
V hlavních rolích se představili profesionální muzikálový herec Ondřej Bábor, který představoval správce pivovaru Francina, Adéla Červenková jako jeho žena Maryška a Karel Král coby ukřičený strýc Pepin. Všichni tři podali skvělý výkon, což ostatně platí i o ostatních členech souboru. Rolí členů správní rady se zhostili Jan Rosák (dr. Gruntorád), Alexandr Skutil (kominický mistr De Giorgi), Petr Říha (statkář Souhrada), Petr Bendl (pan Koloničný) a Petr Kaplan (pan Vilímek).  V dalších, ale stejně důležitých rolích se představili Pavla Nováčková (hostinská Dorotka), Ondřej Nováček (řezník Myclík), Alena Říhová (paní Koloničná), Radek Vyvadil (pan Bóďa) a Jan Kuna (pan Václav). Tradičně si zahráli také osovští dobrovolní hasiči, kteří přivezli sto let starou stříkačku, štamgasti v restauraci a koza. Ta tentokrát dala řezníkovi Myclíkovi pořádně zabrat.
„Bylo to dost náročné. Ta koza mi dala! Vůbec jsem ji nemohl udržet, byla hrozně divoká,“ prohlásil Ondra Nováček po úvodní scéně v hospodě, kdy koza skoro zbořila jeviště. Zbytek představení už se pak odehrál bez komplikací.
V původním muzikálu Postřižiny autorů Miloslava Frýdla (scénář) a Jana Martínka (hudba) společně účinkují s ochotníky také profesionálové, kromě Jana Rosáka jsme měli (a ještě budeme mít) možnost vidět například Pavla Vítka, Lumíra Olšovského nebo Petra Jančaříka. Nezapomenutelný byl Pavel Landovský, který během prvních tří let ztvárnil prokuristu Vilímka. Poslední dvě představení se odehrají 23. 8. 2017 v pražském zámku Libeň a 25. 8. 2017 v amfiteátru U Káji Maříka v Mníšku pod Brdy.

Praha-Libeň, zámek
středa 23. 8., 20.00
(Vstupenky: 606 613 390, vladislava.wildtova@praha8.cz)

Francin – Ondřej BÁBOR   
Maryška – Adéla ČERVENKOVÁ
Pepin – Karel KRÁL
Dr. Gruntorád – Jan ROSÁK
De Giorgi – Alexandr SKUTIL
Souhrada – Petr ŘÍHA
Vilímek – Petr KAPLAN
Koloničný – Lumír OLŠOVSKÝ
Koloničná – Alena ŘÍHOVÁ
Hostinská – Pavla NOVÁČKOVÁ
Boďa – Radek VYVADIL
Myclík – Ondřej NOVÁČEK
Pan Václav – Jan KUNA

Mníšek pod Brdy, amfiteátr U Káji Maříka
Pátek 25. 8., 19.00
(Vstupenky: Ticketportal a restaurace U Káji Maříka, 603 228 048, rosajir@seznam.cz)
Francin – Ondřej BÁBOR
Maryška – Adéla ČERVENKOVÁ
Pepin – Karel KRÁL
Dr. Gruntorád – Jan ROSÁK
De Giorgi – Lumír OLŠOVSKÝ
Souhrada – Petr ŘÍHA
Vilímek – Petr KAPLAN
Koloničný – Petr BENDL
Koloničná – Alena ŘÍHOVÁ
Hostinská – Pavla NOVÁČKOVÁ
Boďa – Radek VYVADIL
Myclík – Ondřej NOVÁČEK
Pan Václav – Jan KUNA

 

13.8.2017   Lucie HOCHMALOVÁ