Hlavní obrázek

Dnes je neděle 27.5.2018 - Svátek má Valdemar, zí­tra Vilém.

Pochod po Brdech začal u hospody

CELODENNÍ VÝPRAVU LITEŇSKÝCH DRUHÁKŮ ZAKONČILO SPOLEČNÉ NOCOVÁNÍ VE ŠKOLE

Celodenním pochodem po Brdech zahájili druháci z Litně poslední týden školního roku. Od hospody U Zrzavého paviána v Halounech vyráželo 25 účastníků. Úkolem dětí bylo najít na každém stanovišti dopis, v němž se dozvěděly další trasu.

První větší zastávkou bylo Jezírko, kde většina výletníků slupla svačinu.

Přes Červený kříž jsme došli před polednem na poutní místo Skalka, kde jsme si opekli buřtíky. Po hodinové pauze a focení jsme popadli batůžky a vydali se dál. Začaly se projevovat rozdíly mezi těmi, kteří jsou zvyklí chodit, a těmi, co leží doma u počítačů. Po hodině chůze jsme sešli kolem řevnického Lesního divadla k místnímu dětskému hřišti. Zde ožili i ti nejunavenější - kolotoče, houpačky, lanovka i zmrzlina daly zapomenout všem bolístkám.

„Původní plán byl, jet už z Řevnic vlakem. Ale díky rekordnímu času, ve kterém jsme ušli trasu, a elánu některých výletníků, jsme se rozhodli jít pěšky až do Třebaně,” říká třídní učitelka Tereza Macourková. Podél Berounky jsme došli na třebaňské nádraží, kde si děti stihly nakoupit pití a samé »zdravé« dobroty. Finále bylo na dosah - lokálkou do Litně a do školy. Sem se okolo půl šesté začali sjíždět rodiče se spacáky, karimatkami a spoustami dobrot.

„Děti byly fantastické, ušli jsme 17 km.

Obrovský dík patří paní Nejedlé, Manglové, Boxanová a panu Jesenskému, kteří s námi výlet absolvovali. A také všem rodičům, kteří donesli něco na zub. Ve třídě to vypadalo jako na svatební hostině,” vzkazuje Macourková. Po dobrém jídle a chvíli odpočinku to vypadalo, že děti zboří třídu. Takže se šlo ven - hrál se fotbal, zpívalo se s kytarou, pojídalo... Pak už jen rychlá hygiena, do spacáků a hurá na pohádku. V deset večer to konečně ve škole jakž takž utichlo. Noc byla klidná.

„Teď už je za námi i vysvědčení a loučení se s třídami. Po dvou letech se i já musím rozloučit s třídou, kterou jsem učila a která učila mne.

Různorodé složení dalo vzniknout temperamentnímu kolektivu, na který budu ráda vzpomínat. Též na rodiče, kteří se nebáli netradičních akcí a podporovali nápady, jež jsem s dětmi chtěla uskutečnit. Díky!” dodává Macourková, která od nového školního roku nastupuje k prvňáčkům.

 

 

17.7.2017   Lucie BOXANOVÁ    Vyšlo v NN 13/2017