Hlavní obrázek

Dnes je pondělí 18.6.2018 - Svátek má Milan, zí­tra Leoš.

Chyť a pusť! Všechny ulovené ryby byly vráceny řece

V ZADNÍ TŘEBANI SE USKUTEČNIL DESÁTÝ ROČNÍK RYBÁŘSKÉHO MEMORIÁLU JIŘÍHO KEBRDLEHO

Zadní Třebaň - V sobotu 17. června nahodilo v 8 hodin v Zadní Třebani do řeky Berounky udice 27 mladých rybářů. Na zdejším Ostrově se konal jubilejní desátý ročník memoriálu Jiřího Kebrdleho.

Vítězem a lovcem největší ryby - kapra s mírou 50 cm a váhou 2,48 kg - se stal čtrnáctiletý Jan Hornof z Mořiny (ulovil celkem 3,13 kg ryb). Jen o maličko menší celkový úlovek měla dvanáctiletá Andrea Nachlingerová z Radotína. Osmiletý Honza Bučinský ze Zadní Třebaně si vylovil 3. místo, čtvrtou příčku obsadil Tomáš Flemr z Řevnic s úlovkem tří cejnů. Na pátém místě se umístil Luboš Halamka z Rosovic, za ním Daniel Záhora z Karlštejna, sedmá byla Dominika Müllerová z Prahy. Osmou pozici obsadil Pavel Pechan ze Všenor, devátou Jan Křepinský z Prahy a desátou Vladimír Vrátný z Haloun. Prvních 10 umístěných bylo odměněno hodnotnými rybářskými cenami a všichni další úspěšní i neúspěšní rybáři obdrželi drobný dárek. Rybářskou raritou byla slunečnice pestrá ulovená sedmiletým Michalem Müllerem.

Z Kozolup přijelo šest rybářů - sourozenci Strnadovi, Stiborovi a Doleželovi. Zůstali sice bez úlovku, ale dobrá nálada je neopouštěla. Nejlepší lovkyní od téměř pravidelných účastníků závodů, z rodiny Soukupových, byla Terezka (11. místo), za ní se umístil Sebastien, Adélka na 15. místě, hned za ní Štěpán a pětiletý Vojtěch na 17. místě.

Chytali jsme metodou Chyť a pusť!, takže všechny ulovené ryby byly vráceny řece. Než pořadatelé z MO ČRS Řevnice sečetli úlovky dle lovných lístků, tak si závodníci tradičně opekli buřty, které spolu s limonádou zajistil Martin Kodet. Díky! Poděkování patří též panu Horákovi za přípravu lovných míst i dříví na oheň a všem, kteří na závodech pomáhali. Užili jsme si moc pěkné rybářské dopoledne. Tak zase příště. Petrův zdar!

 

11.7.2017   Hana BUČINSKÁ    Vyšlo v NN 13/2017