Dnes je čtvrtek 19.7.2018 - Svátek má Čeněk, zí­tra Ilja.

Třehusk má novou posilu, Julii Chroustovou!

Basista Třehusku Miloš Chroust s dcerou, která se mu narodila 6. 5. 2017. (Autor: Jitka ŠVECOVÁ, 10.5.2017)

Byla to hodně hektická sobota, ta první květnová roku 2017. Basistovi Třehusku Milošovi Chroustovi začala už nedlouho po půlnoci – ve 2.18 se mu narodila dcera Julie Apolena. O hodinu později o této radostné události vyrozuměl své přátele esemeskou, kterou já jsem si přečetl přibližně v půl sedmé ráno.

Po nezbytné gratulaci a přání všeho dobrého, hlavně zdraví, mi to okamžitě začalo »šrotovat«: CO TEĎ?! Čekala nás ten den čtyři hraní a bylo jasné, že Miloš nám moc nepomůže. Absolvuje prý s námi dvě dopolední vystoupení v Berouně, ale celoodpolední průvod ve Svinařích a večerní účinkování pod májí v Hlásné Třebani určitě ne. Rozeslal jsem několik prosebných sms a čekal na reakce. První odpověděl hornista České filharmonie a skvělý kamarád Jindra Kolář, který s námi jeden čas vystupoval docela intenzivně a také nám režíroval první dvě CD. Přes vážnost okamžiku jsem se jeho zprávě musel pousmát. Jindra psal, volně »přeloženo«, že Wagnerova tuba (na kterou s námi hrával) leží zamčená ve skladu Rudolfina a on sám má předepsaný nátiskový klid, neboť v uplynulém týdnu filharmonici hráli jako o život a stav jeho rtů tomu odpovídá. Na chvilku by s námi mohl jít a foukat na »hornu«, ale celé odpoledne určitě nedá. Naštěstí se záhy ozval i Míra Kus, který se v Třehusku dlouhé roky staral o kontrabas i basovou kytaru, a teď občas chodí s pozounem či baskřídlovkou do dechovky. Měl čas i dobrou vůli, naštěstí - odchodil s námi čtyři hodiny svinařského průvodu a dokonce si měl chuť jít zahrát i do Hlásné. Protentokrát se s dvěma trumpetami (Saša, Jarda) a jednou baskřídlovkou (Mireček) stala z Třehusku malá »dechule« a slyšet nás tedy bylo pořádně. Míro, ještě jednou: DÍKY! A Miloši, ještě jednou: BLAHOPŘEJEME!

V květnu nás čeká »májových« hraní požehnaně: 13. 5. 2017 ve Vinařicích, 14. 5. na pražské Kampě a v Mokropsech, 20. 5. ve Všeradicích i Zadní Třebani, 27. 5. v Letech, 28. 5. v Karlštejně a čeká nás také spousta hraní »nemájového«: na pivním jarmarku v Ústí nad Labem, na sousedské husičce v Litomyšli, v parním vlaku na trase z Nymburka do Lázní Bělohrad… Všechna naše vystoupení najdete na této stránce vpravo, ve sloupci KDE HRAJEME (Více informací) a na všech se s vámi upřímně rádi potkáme. Takže nashledanou, někdy, někde…

 

10.5.2017   Miloslav FRÝDL   

 
 

PARTNEŘI A SPOLUPRACOVNÍCI

TOPlist